Schabowy, pizza, a może słodycze? Na co najczęściej mają ochotę Polacy?

Według danych Pyszne.pl aż 55% respondentów rozmyśla w ciągu dnia o obiedzie. Kuchnia polska, włoska czy amerykańska - nieważne, co chodzi nam po głowie. Ważne, że w ciągu kilku chwil możemy mieć wymarzone danie pod drzwiami.

Pyszne.pl
Schabowy, pizza, a może słodycze? Na co najczęściej mają ochotę Polacy?

Chyba każdy z nas obudził się kiedyś z myślą o tej jednej, wymarzonej potrawie – rozgrzewającym rosole, pierogach jak u babci czy wykwintnym sushi. Pech sprawia jednak, że najczęściej w takich sytuacjach lodówka świeci pustkami. A jeśli – nie daj Boże – akurat jest niedziela, dzień niehandlowy, sytuacja staje się wręcz dramatyczna. Szczęśliwie nie ma co załamywać rąk: jedzenie, które chodzi nam po głowie, może bardzo szybko trafić pod nasze drzwi. Z badań Pyszne.pl wynika, że niemal 50% Polaków uważa zamawianie posiłków z dostawą za ważną część stylu życia. Jakie konkretnie dania dostarczają kurierzy? O jakich potrawach najczęściej rozmyślają nasi rodacy? Znamy odpowiedź!

Smakowite myśli

Badanie Pyszne.pl „Jedzenie a styl życia” ujawniło, że aż co drugi Polak lubi uczucie lekkiego głodu. Dla około ¼ respondentów wiąże się ono z podekscytowaniem, a nawet radością. Nic więc dziwnego, że tak często rozmyślamy o jedzeniu – zwłaszcza o słodkościach (55% badanych), pizzy (51% badanych), a także burgerach, frytkach i hot-dogach (48% badanych). Zwykle te „smakowite myśli” towarzyszą nam podczas wykonywania zwykłych obowiązków w zaciszu domowym. Wtedy też co czwarty z nas wciela swoje marzenia w życie, zamawiając dania online. Najczęściej robimy to popołudniami, zważywszy na fakt, iż ponad 50% Polaków namiętnie rozmyśla o obiedzie. Nieco rzadziej chodzą nam po głowie przekąski oraz potrawy stanowiące kolację. Biorąc pod uwagę poranki, które wielu z nas przeżywa w biegu, nie dziwi fakt, iż o śniadaniu zwykle nie myślimy.

Smak i zapach miasta

Życie w XXI wieku wiąże się z nieustannym pędem i stresem. W tej przytłaczającej rzeczywistości rzadko kiedy mamy chwilę przystanąć i delektować się chwilą wolnego czasu. O tym, że jednak jest to konieczne, przypominają nam bodźce wywołujące głód. A na te możemy się natknąć wszędzie. Prawie 60% badanych deklaruje, że to zapach potraw wpływa na chęć ich konsumpcji. Burczący brzuch może zostać zignorowany, ale rozpalający zmysły aromat pysznej zupy czy świeżo upieczonego ciasta już nie.
Poza tym aż 35% Polaków uważa, że elementy przestrzeni miejskiej również pobudzają apetyt. Najczęściej dotyczy to witryn restauracji. A gdy dodatkowo dostrzegamy sunącego na skuterze, ubranego na pomarańczowo kuriera, nasze myśli naturalnie kierują się ku czemuś smakowitemu.

Pyszności pod drzwiami

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie jest jednym z największych źródeł przyjemności. W końcu nie bez przyczyny tak często o nim marzymy. Nad realizacją tych właśnie marzeń czuwa serwis Pyszne.pl, który w prosty i szybki sposób je materializuje. Właśnie dlatego, gdy zamawiamy dania online, dostajemy od kuriera nie tylko posiłek, który ma zaspokoić głód, ale i powód do radości.