Styl marynarski – zawsze na czasie!

Styl marynarski jest zdecydowanie jednym z klasycznych i ponadczasowych. Niezmiennie króluje w sezonie letnim. Na jakie stylizacje w tej estetyce warto postawić?

Styl marynarski
Styl marynarski – zawsze na czasie! Foto Godisable Jacob/Pexels

Nareszcie przyszło lato, a wraz z nim pierwsze upały. Prażące słońce u wielu z nas może powodować tęsknotę za plażą i morzem oraz jego orzeźwiającą bryzą. Namiastką wakacyjnych wrażeń może być nieśmiertelny styl marynarski w naszych kreacjach. Co warto założyć tego lata?

Ponadczasowy styl marynarski

Bez wątpienia ta stylistyka nawiązuje do morza i marynarskich mundurów. W roli głównej występują głównie paski, najczęściej czarne lub granatowe. Ten popularny trend to również biel i czerwień, która ożywia stylizację i nadaje jej charakteru. Czasem pojawiają się też printy z motywem kotwic, żaglówek lub kół ratunkowych. W czym tkwi popularność i ponadczasowość tego stylu? Jego podstawą są wygodne ubrania basic, które możemy zestawiać zarówno z eleganckimi elementami garderoby, jak i z tymi codziennymi.

Styl marynarski
Stylizacje w stylu marynistycznym

Nieodłącznym dodatkiem w stylu marynarskim niewątpliwie są okulary przeciwsłoneczne. Hitem są te o oprawkach we wspomnianych powyżej kolorach. Ważnym elementem stylizacji jest również biżuteria – warto postawić na tę w odcieniach złota.

Styl marynarski
Stylizacje w stylu marynistycznym

Warto zwrócić uwagę również na dobór butów. W tej estetyce królują przewiewne mokasyny i espadryle oraz klapki na grubej podeszwie.

Stylizacje w stylu marynistycznym

Przy wyborze torebki kierujmy się okolicznościami wyjścia i potrzebną pojemnością. Pamiętajmy jednak, że ten styl został zdominowany przez granat, biel i czerwień!

Stylizacje w stylu marynistycznym