Sukienka oswojona, czyli jak dobrać fason sukienki do figury

Birds of a feather

Sukienka to coś, do czego nie wszystkie kobiety są przekonane. Często spotyka się opinie że – nie pasuje, za długa za krótka i wygląda się nie tak…

Era spodni
W erze spodni sukienka trochę jakby odchodzi do lamusa, ale dobrze dobrany model potrafi wiele! – Pamiętajmy, że sukienkę trzeba dopasować do konkretnego rodzaju figury – mówi Tomasz Tarasewicz, stylista PH Bielany. – Nie należy się bać sukienek, a jedynie rozsądnie je dobierać – dodaje. Sukienka to kobiecość, to czar, którego nie dokonają żadne, nawet najpiękniejsze i najlepiej skrojone spodnie.

Szczupła sylwetka, mały biust
Jeśli mamy dość szczupłą sylwetkę, wybierajmy sukienki gdzie można podkreślić te części ciała, które zasługują na zauważenie. – Unikajmy dość obcisłych, walcowatych sukienek. Stosujmy kolorowe desenie, wzory oraz modele z odciętym, szerszym, zwiewnym dołem i obcisłą górą – podkreśla Tomasz Tarasewicz. Kobiety z małym biustem powinny wybierać modele, w których góra jest drapowana, falbaniasta czy z żabotem. – Po to, żeby wizualnie powiększyć część biustu i złapać równowagę w proporcjach ciała. Prawdą jest, ze sukienki lepiej leżą na kobietach z mniejszym biustem – wymienia Tomasz Tarasewicz.

Szersze biodra i sukienka
Kiedy kobieta ma szersze biodra oraz uda powinna unikać sukienek mocno rozłożystych. – Sukienka idealna wtedy, to taka, która luźno będzie zwisała ku dołowi, bez falban dodatkowych cięć, klinów itd. – radzi Tomasz Tarasewicz. Sukienka ma zdobić i rzeźbić figurę i zrobi to bez wątpienia, o ile będzie dobrze dopasowana do sylwetki.

Drobna, dziewczęca
Kobieta o drobnej dziewczęcej budowie ciała powinna zwrócić uwagę na sukienki krótkie, zwiewne, na zasadzie tuniki. – Eksponowanie nóg w tym przypadku będzie dość ważne. W tym przypadku niekorzystne będzie noszenie długich sukienek, które będą dodatkowo skracały figurę. Polecam tu raczej wydłużanie dodatkowe, czyli np. zakładanie szpilek do krótkiej sukienki – wylicza Tomasz Tarasewicz.

Więcej ciałka w sukience
Kobiety, które mają problem z wagą, więcej ciałka, powinny zwrócić uwagę na sukienki odcięte w talii. – Gładka góra i rozkloszowany dół, podzieli sylwetkę jakby na dwie części, a do tego doda sexapilu. Świetnie pasują do tego dodatki typu pasek, szarfa… – radzi Tomasz Tarasewicz.

Podkreślić talię, przy jej braku
Kobiety, u których występuje brak talii powinny nosić sukienki, w których krój talii jest trochę poniżej biustu. – Sukienka taka dzieli sylwetkę na ¾, ale luźny dół tuszuje idealnie brak talii. Dodatkowo zwiewność takiej sukienki można połączyć ze spodniami, legginsami itd. – dodaje Tomasz Tarasewicz.
Długie
Sukienki długie skierowane są do kobiet, które mają problem z nieatrakcyjnymi nogami. – Ta długość przykryje, to co niekoniecznie powinno się eksponować. Jeśli dodatkowo kobieta ma grubsze uda, należy unikać sukienek z obcisłym dołem – raczej wybierajmy coś luźnego, wybierając interesujący materiał np. koronka na ciekawym kolorowym tle… – podsumowuje Tomasz Tarasewicz.
Każda kobieta jest inna, ale każda kobieta jest piękna! Pamiętajmy o tym i podkreślajmy to piękno dobrze dobranym strojem.