Uwielbiany przez kobiety Paul Anka przyjeżdża do Polski!

Legendarna gwiazda muzyki Paul Anka przyjeżdża do Polski! 1 lutego 2016 roku wystąpi w Warszawie w Hali Torwar, a 2 lutego w Krakowie w Hali Arena.

Uwielbiany przez kobiety Paul Anka przyjeżdża do Polski
Uwielbiany przez kobiety Paul Anka przyjeżdża do Polski!

Razem  ze swoim zespołem zagra własne hity, jak znana na całym świecie „Diana”, jak również te stworzone podczas współpracy z innymi kultowymi twórcami, między innymi  Frankiem Sinatrą, Buddy Hollym, Frankiem Lymanem oraz Chuckiem Berrym. Paul Anka jest autorem tekstów takich przebojów jak choćby ,,My Way” Sinatry czy hitu Toma Jonesa „She’s a Lady”.

Artysta może pochwalić się także współpracą z Królem popu Michaelem Jacksonem. Napisał dla niego utwór ,,This is It”, który miał być jednocześnie tytułem niezrealizowanej trasy koncertowej. Tekst piosenki „Love Never Felt So Good” nagrana po śmierci Michaela jest również jego autorstwa.

Anka wspierał także początek kariery Michaela Bublé i w 2003 r koprodukował jego album.

W 2005 Paul Anka zaskoczył muzycznych ekspertów albumem „Rock Swings” wydanym przez Verve Music Group, na którym sławne popowe i rockowe utwory zagrał i zaśpiewał we własnej aranżacji. Znalazły się tam takie przeboje jak “Tears in Heaven” Erica Claptona, “Everybody Hurts” REM, “Smells Like Teen Spirit” Nirvany i The Cure “Lovecats”.

Paul Anka jest Kanadyjczykiem. Urodził się 30 lipca 1941 w Ottawie. Od dzieciństwa śpiewał w chórach kościelnych. Kiedy miał trzynaście lat założył własną grupę. W tajemnicy przed rodziną brał udział w konkursach talentów. W 1956 wygrał jeden z nich w Nowym Jorku i dzięki temu wydał swój pierwszy singiel. Dwa lata później nagrał piosenkę ,”Diana”, która wyniosła go na pierwsze miejsca list przebojów w USA i Kanadzie i zapewniła mu miejsce w historii muzyki.

W Polsce artysta będzie występował po raz trzeci. Pierwszy koncert odbył się w listopadzie 1963 roku, tragicznym momencie amerykańskiej historii. Tuż przed koncertem młody piosenkarz dowiedział się o zabójstwie prezydenta USA, Johna Kennedy’ego. Nie mógł skończyć koncertu, emocje ścisnęły mu gardło. Po raz drugi artysta wystąpił w Polsce w listopadzie 2011 roku w Warszawie w Sali Kongresowej. Występ okazał się wielkim sukcesem, a bilety rozchodziły się błyskawicznie. Dlatego podczas trzeciej wizyty zaplanowane są dwa występy, aby wszyscy liczni fani mogli dostać się na koncert w Warszawie lub w Krakowie, by wraz z artystą bawić się i śpiewać jego liczne przeboje.

1 lutego 2016 – Hala Torwar w Warszawie
2 lutego 2016 – Tauron Arena Kraków

Bilety są do nabycia na www.eventim.pl