W sieci kłamstw – premiera 11 kwietnia

w_sieci_klamstwAnonimowość Internetu stwarza idealne warunki do tworzenia fałszywych profili, co często jest przyczyną nawiązania niebezpiecznych kontaktów. Czy poznane w wirtualnym świecie osoby rzeczywiście są tymi, za które się podają? O tym, jakie zagrożenie niosą za sobą wirtualne znajomości opowiedzą bohaterki programu „W sieci kłamstw” już od 11 kwietnia, o godz. 21.00 w telewizji ID. Każda dziedzina naszego życia ulega cyfryzacji. 

Jednym kliknięciem myszki udostępniamy w Internecie zdjęcia z wakacji i dzielimy się własnymi poglądami. W szalonym pędzie dnia codziennego łatwo zignorować i zapomnieć, że miliony osób w tym samym momencie mają dostęp do naszego życia. Szybkość i łatwość nawiązywania kontaktów skłaniają nas do poznawania nowych ludzi właśnie w Internecie. Niekiedy osoby, z którymi stykamy się w wirtualnym świecie celowo kreują fałszywe profile. Pod, na pozór normalnymi nazwami użytkowników, kryją się zupełnie obcy nam ludzie, którzy stają się dla nas niebezpieczni i stanowią realne zagrożenie.

Program „W sieci kłamstw” pokazuje mroczną stronę relacji zawartych za pośrednictwem Internetu. W każdym odcinku poznamy prawdziwą historię zbrodni przeplecioną komentarzem ekspertów oraz osób bezpośrednio związanych z ofiarami przestępstw. O swoich doświadczeniach opowie m.in. 18-letnia Anastazja z dalekiego Kirgistanu, która randkowała online z 36-letnim Amerykaninem. Kiedy przyjechała do Seattle, aby go poślubić, jej sielankowe marzenie przemieniło się w koszmar. Kolejna bohaterka – Leslie, była pewna,
że na popularnym portalu internetowym znalazła idealnego mężczyznę. Jednak jakiś czas później okazało się, że chłopak ma kryminalną przeszłość, a Leslie nie jest jego pierwszą ofiarą. Zobacz historię wszystkich bohaterek nowej serii programu „W sieci kłamstw”.
Premierowy odcinek „W sieci kłamstw” już w sobotę, 11 kwietnia, o godz. 21.00.