Walentynkowe stylizacje – jak ubrać się z okazji święta zakochanych?

Już za miesiąc wyczekiwane święto zakochanych - walentynki. Tego dnia na ulicach króluje kolor miłości - czyli czerwony!

Foto. Elsa Lucía Flores / lookbook.nu

Co roku 14 lutego obchodzimy święto zakochanych, czyli Walentynki. To nie tylko okazja dla par w związkach, ale i dla tych nieśmiałych, którzy chcą wyrazić komuś uczucie i tego dnia mają pretekst do wręczenia sympatii wyznania w formie pisemnej – listu czy wiersza – albo drobnego upominku. Kwiaty, czekoladki, pluszowe misie… to jedne z popularniejszych pomysłów. A co ze strojem na tę szczególną okazję? W dzień Św. Walentego zdecydowanie króluje czerwień!

Czerwień od A do Z

Foto. Julia Loewenherz / lookbook.nu

Możesz postawić na czerwone ubrania i dodatki od góry do dołu – paski, krata, zamsz czy skóra – tego dnia nie bój się łączyć różnych stylów! No i koniecznie dopełnij kreacje szminką – to klasyka, która zawsze jest w modzie i dodaje uroku.

Serduszkowe wariacje

Foto. Elsa Lucía Flores / lookbook.nu

Serca niekoniecznie muszą być czerwone – do krwistych elementów będzie również pasował kolor czarny. Klasyczne rajstopy optycznie wyszczuplą nogi, a ciemniejsze okrycie uspokoi nieco cały strój. Możesz użyć też symboli w innych kolorach i zestawić je z jednym, który jako pierwszy rzuci się w oczy – np. czerwona spódnica.

Seksowna klasyka

Foto. Ariadna Majewska / lookbook.nu

A co powiecie na seksowną klasykę – czyli uniwersalna „mała czerwona” i słynne szpilki z czerwonym spodem? Na dodatek sukienka wycięta w romantyczny kształt serca… tylko nie zapomnijcie spiąć włosów!

Czerwony na zewnątrz

Foto. Amy Souter / lookbook.nu

Jeśli nie przepadasz za stylizacjami w jednym kolorze, proponujemy tylko zewnętrzne dodatki np. płaszcz, który zwraca uwagę z daleka albo nakrycie głowy czy torebka.

Tematyczne gadżety

A może uda Ci się znaleźć jakiś specjalny walentynkowy gadżet? Z pewnością oryginalnie dopełni całą stylizację.

Foto. lookbook.nu

 

Foto. lookbook.nu

Zuzanna Niedzielska/Obcasy.pl