We Love Rock

Supergrupa, zespół kultowy, legenda, filar, czy gigant rocka to słowa, które pasują do nich idealnie. Mimo upływu wielu lat od ich powstania, nie trafili do muzycznego skansenu. Ich twórczość stała się klasyką, a oni dalej grają i to z energią równie wielką, jak w latach 70-tych! Smokie, Slade i The Sweet wystąpią w Polsce w niepowtarzalnym projekcie – We Love Rock! Na przełomie lutego i marca rozgrzeją Gdynię, Poznań i Warszawę!

Grupa Slade powstała w 1966 roku, jednak jej największe sukcesy przypadły na przełom lat 70-tych i 80-tych. Pierwszym wielkim hitem okazał się Coz I Luv You (ich znakiem rozpoznawczym stały tytuły pisane nieortograficznie). Potem tworzyli już przebój za przebojem, a ich utwory na stałe zagościły na listach przebojów. W 1976 roku wyjechali do Nowego Jorku, aby nagrać tam album Nobody’s Fool. W ciągu dwóch lat w samych Stanach Zjednoczonych dali ponad 200 koncertów, podbijając serca Amerykanów. Kolejna fala sukcesów przyszła z początkiem lat 80-tych, a to za sprawą takich albumów, jak We’ll Bring The House Down, czy The Amazing Kamikaze Syndrom.
Pierwsi członkowie i założyciele Smokie – Chris Norman, Alan Silson i Terry Utley poznali się jeszcze w szkole, gdzie stworzyli grupę The Yen. Po kilku latach prób i ciężkiej pracy zmienili nazwę na Smokie i dzięki singlowi If You Think You Know How To Love Me rozpoczęli prawdziwą karierę. Utwór ten uplasował się na pozycji trzeciej brytyjskiej listy przebojów, a chwilę późnij zaczął sprzedawać się w milionowych nakładach na całym świecie. Następne pięć lat grupa podróżowała po całym globie, odbierając na niemal każdym koncercie złote i platynowe płyty, za takie przeboje jak: Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me, Living Next Door To Alice, czy Oh Carol, a to był dopiero początek ich wielkich sukcesów…