Wszystkie informacje o 3-Majówce – najlepszym festiwalu we Wrocławiu

Jak co roku 3-Majówka otwiera sezon plenerowych festiwali w Polsce. Największy wrocławski festiwal odbywa się w dniach 1-3 maja.

cranberies
Cranberries Album Cover Artwork Jan17_F

To absolutnie wyjątkowa impreza, podczas której można posłuchać zarówno światowych gwiazd i najlepszych polskich wykonawców, jak i nowych, dopiero wschodzących talentów.

Od roku festiwal połączony jest z Gitarowym Rekordem Guinnessa, który w szybkim tempie uczynił Wrocław Europejską Stolicą Gitary. Podczas 3-Majówki festiwalowe gwiazdy zagrają na dwóch scenach: w plenerze na Pergoli, w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą fontannę w Polsce oraz w słynnej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie będzie można się bawić do późnych godzin nocnych.

Główną gwiazdą imprezy będzie w tym roku uznawany za jeden z muzycznych symboli lat 90. legendarny irlandzki zespół The Cranberries. Trudno w to uwierzyć, ale będzie to dopiero trzeci występ irlandzkiej megagwiazdy w naszym kraju! 1 maja zagrają również Enter Shikari. Mistrzowie ciężkiego, inteligentnego grania, którzy od ponad dekady wyznaczają nowe trendy w muzyce, powrócą do Polski, żeby promować swój ostatni, obsypany nagrodami album „The Mindsweep”. Legenda gotyckiego metalu – włoska grupa Lacuna Coil zagra we Wrocławiu tuż po nagraniu „Delirium”, najlepszego albumu w swojej dotychczasowej karierze. Ale to nie koniec wrażeń – w poniedziałek zagrają również szalenie popularni w Polsce Amerykanie z Dog Eat Dog, którzy jako jedni z pierwszych połączyli ostre, metalowe i hardcore’owe brzmienie z rapem, ska czy funky.

2 maja zagrają między innymi Lady Pank, Strachy na Lachy, Happysad, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Czesław Śpiewa, Hunter, Julia Pietrucha, Łąki Łan i Natalia Przybysz. Gwiazdą będzie legendarna ukraińska grupa 5’nizza. Rok temu zagrali we Wrocławiu znakomity koncert, na który bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Wielu fanów i fanek grupy nie miało wtedy możliwości zobaczenia genialnych Ukraińców na żywo. Podczas 3-Majówki ich marzenia w końcu się spełnią!

Ostatni dzień festiwalu zapowiada się równie atrakcyjnie. Wystąpią między innymi O.S.T.R, Łona i Webber oraz Fisz Emade Tworzywo. Towarzyszyć im będą legendy polskiego rocka – Luxtorpeda, Coma, Illusion i Kult, na scenie pojawią się również artystki, uznawane za największe kobiece osobowości w polskiej muzyce – Nosowska i Brodka. Zagraniczną gwiazdą tego dnia będą legendarni punkowcy z The Toy Dolls! Istniejący od prawie 40 lat zespół, którego liderem jest niezmordowany Michael „Olga” Algar, wciąż jest w topowej formie, a bilety na ich koncerty wyprzedawane są na długo przed planowaną datą!