Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy?

Nakrycia głowy stanowią doskonały dodatek do letniej stylizacji. Nie tylko chronią głowę przed słońcem, ale także wyglądają zabójczo. Jaki kapelusz pasuje do Ciebie?

Jak dobrać kapelusz
Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy?

Jak dobrać kapelusz, by wyglądać w nim dobrze? Przede wszystkim należy wiedzieć, jaki fason jest odpowiedni dla Twojego kształtu twarzy. Niestety nie każde nakrycie głowy pasuje każdemu i w pewnych przypadkach może popsuć nawet najdoskonalszą stylizację. By tego uniknąć, powinnaś dowiedzieć się, który typ kapelusza jest dla Ciebie najlepszy.

Jak dobrać kapelusz do owalnej twarzy?

Jeśli Twoja twarz ma owalny kształt, jesteś prawdziwą szczęściarą. Pasuje Ci każdy typ nakrycia głowy, choć oczywiście są i takie, w których wyglądasz nieco lepiej. Warto, byś zdecydowała się na kapelusze z pofalowanym rondem, im bardziej ekstrawaganckie, tym lepiej. W końcu z Twoim kształtem twarzy możesz zaszaleć! Dobrze też zsunąć nieco nakrycie głowy do tyłu – wtedy lepiej wyeksponujesz owal buzi. Właśnie dlatego idealnym wyborem będzie dla Ciebie także beret.

Jak wybrać kapelusz dla okrągłej twarzy?

Dla posiadaczki okrągłego kształtu twarzy najlepszym nakryciem głowy jest takie, które wyszczupla optycznie buzię. Przede wszystkim unikaj więc zaokrąglonych i niskich główek kapeluszy. Dużo lepiej będziesz wyglądać w tych z podłużnych i płaskim zakończeniem. Rondo nakrycia głowy może być okrągłe, ale nie za szerokie. Wśród kapeluszy dla posiadaczek okrągłych twarzy najlepiej sprawdzi się fedora.

Jak dobrać kapelusz do podłużnej twarzy?

By podłużna twarz wyglądała w kapeluszu dobrze, należy ją optycznie poszerzyć i skrócić. W tym celu powinnaś zdecydować się na rozkloszowane nakrycie głowy, które posiada szerokie rondo i głęboką główkę. Często podobnym fasonem odznaczają się letnie, słomkowe kapelusze, idealnie sprawdzające się na plażach.

Jak wybrać kapelusz dla twarzy o ostrych rysach?

W przypadku ostrych rysów twarzy (najczęściej dotyczy to kształtów trójkątnego i kwadratowego), należy je optycznie złagodzić. Żeby uzyskać pożądany efekt, powinnaś zdecydować się na kapelusz o zaokrąglonym kształcie. Pamiętaj, by nie zsuwać go na tył głowy. Powinien nachodzić on na czoło, ale też nie przykrywać go za bardzo, aby nie skracać twarzy. Ponadto nie należy wybierać nakrycia głowy o szerokim rondzie.

Jak dobrać kapelusz do drobnej twarzy?

Mała twarz to mały kapelusz – zapamiętaj tę zasadę. Jeśli nie chcesz, by nakrycie głowy całkowicie zdominowało twarz, zdecyduj się na takie, które posiada wąskie rondo i niewysoką główkę. Nie naciągaj go też zbytnio na czoło. W innym razie może się okazać, że Twoja buzia całkowicie zniknie pod kapeluszem.