Wyposażenie dodatkowe – czyli co jeszcze znajdziesz w wypożyczalni samochodów

Wybierając się w podróż służbową albo na wakacyjny wypad coraz chętniej sięgamy po samochody z wypożyczalni. Są one bardzo wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza podczas wyjazdów np. za granicę.

dodatkowe wypoazenie w aucie
Wyposażenie dodatkowe – czyli co jeszcze znajdziesz w wypożyczalni samochodów

Podczas takich eskapad często poza samym pojazdem konieczne są również dodatkowe sprzęty, które wspomogą nas w podróży. Dziś kilka informacji o tym jakie propozycje mają dla swoich klientów wypożyczalnie aut.

Nawigacja samochodowa

Niemal każda wypożyczalnia ma w swojej ofercie GPS. W przypadku wielu z nich urządzenie to jest uznawane za standardowe wyposażenie nowoczesnego pojazdu i udostępniane za darmo. Jednak warto dokładnie przejrzeć ofertę firmy wynajmującej nam pojazd, ponieważ bywa, że za nawigację pobierana jest dodatkowa opłata. Jeśli tak jest pamiętaj, że większość smatfonów, z których na do dzień korzystamy świetnie sprawdzi się również w funkcji przewodnika. Wykorzystanie ich jako nawigacji może więc nieco obniżyć opłatę za wypożyczenie auta.

Fotelik dla dziecka

Foteliki dla dzieci są dostępne niemal w każdej wypożyczalni. Podobnie jak w przypadku nawigacji za ich wypożyczenie może być naliczana dodatkowa opłata lub nie. Dlatego, jeśli wybierasz się w podróż z dzieckiem lepiej zadzwoń wcześniej i upewnij się na jakich zasadach przyjdzie Ci wypożyczyć fotelik.

Specjalistyczne bagażniki

Kolejnym sprzętem, który często jest wynajmowany wraz z samochodem jest dodatkowy bagażnik. Niekiedy jest to bagażnik dachowy, który daje możliwość zapakowania kilku dodatkowych drobiazgów na drogę. Coraz częściej jednak klienci chcą wypożyczyć specjalistyczne bagażniki do przewozu np. rowerów czy nart. Tu podobnie jak w przypadku wyżej wspomnianej nawigacji czy fotelików najpierw trzeba dowiedzieć się czy wypożyczalnia takim sprzętem dysponuje. Potem zaś warto zapytać ile będzie kosztowało jego wynajęcie.

Przyczepki

W wypożyczalniach można wynająć nie tylko samochody ale także przyczepki. Można wybrać odpowiednią do swoich potrzeb. Wiele wypożyczalni poza standardowymi przyczepkami posiada też specjalistyczne np. do przewożenia łodzi czy kajaków. Niestety najczęściej w posiadaniu firm jest bardzo niewielka ilość takich przyczepek, dlatego bardzo ważne jest, aby z wyprzedzeniem je zarezerwować.

Firmy wynajmujące pojazdy bardzo często wypożyczają też sprzęt dodatkowy. Zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi opłatami, a niekiedy również z koniecznością zgłoszenia zapotrzebowania co najmniej kilka dni wcześniej. Jednym z wyjątków jest wypożyczalnia samochodów Exel – w ich cenniku na stronie www.exel.gda.pl, przy opłatach za foteliki czy dodatkowego kierowcę widnieje kwota 0 PLN. Warto mieć to na uwadze szczególnie wtedy, kiedy potrzebny będzie fotelik dla dziecka. Malec nie może jeździć bez takiego zabezpieczenia, a w wypożyczalniach najczęściej jest bardzo ograniczona ilość fotelików. Trzeba też pamiętać, że sprzęt dodatkowy podobnie jak samochód musi wrócić do wypożyczalni w dobrym stanie. W przypadku uszkodzeń może być naliczona opłata na poczet naprawy urządzenia.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Exel – Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lidera branży na terenie woj. Pomorskiego.

Artykuł sponsorowany