Zaaranżuj apartament dla rodziny z dziećmi

Architektki z MIKOŁAJSKAstudio podjęły się wyzwania, jakim jest stworzenie idealnej rodzinnej przestrzeni. Efekt? Oczywiście oszałamiający. Oto kilka lekcji, które można wyciągnąć z ich najnowszego projektu.

apartament dla rodziny z dziećmi
Zaaranżuj apartament dla rodziny z dziećmi. Foto MIKOŁAJSKAstudio

Gusty i potrzeby dorosłych oraz dzieci są diametralnie różne. Dlatego próbując zaaranżować apartament dla rodziny z dziećmi trzeba osiągnąć idealny balans, który pogodzi ze sobą te dwa odmienne światy. Jak stworzyć spójne, ciepłe wnętrze, które dla rodziców będzie oazą domowego spokoju, a dla ich pociech przytulnym miejscem do zabaw i nauki?

Kolorowy apartament dla rodziny z dziećmi

Kolory często kojarzą się z kiczem, a barwne wnętrza opisuje się jako „pstrokate”. Zupełnie nietrafnie! Z rozmysłem dobrane odcienie potrafią oddać nowoczesność i elegancję apartamentu, jednocześnie nie wiejąc nudą i brakiem oryginalności. Odważne rozwiązania kolorystyczne wprowadzą do domu radosną, energiczną atmosferę, która pozytywnie wpływać będzie również na najmłodszych.

apartament dla rodziny z dziećmi
Zaaranżuj apartament dla rodziny z dziećmi. Foto MIKOŁAJSKAstudio

Wybierając odpowiednie kolory do mieszkania, najlepiej zdecydować się na paletę współgrających ze sobą barw. Dzięki temu łatwiej będzie skomponować harmonijne wnętrza, których nie przytłoczy jedna barwa. Dobrze sprawdzą się kolory związane z naturą, na przykład te zainspirowane jesiennym krajobrazem. Architektki z MIKOŁAJSKAstudio wybrały leśne zielenie, stłumioną terakotę oraz złoto i odcienie żółci. Barwy te sprawią, że wnętrze wydaje się lekkie i przestronne, pozostając jednocześnie interesującym dla oka.

Zobacz także: 4 sposoby na dekorację ścian. Sprawdź, jak odmienić swoje wnętrze

Tapety do mieszkania

Najlepszym przyjacielem dekoratora są tapety. Nadają się nie tylko do sypialni. Fantastycznie prezentują się także w łazienkach. To właśnie one nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru.

Zaaranżuj apartament dla rodziny z dziećmi. Foto MIKOŁAJSKAstudio

Moc dodatków

Jeśli chcemy sprawić, aby nasze wnętrze było współczesne, najlepiej efekt ten osiągnąć za pomocą elementów dekoracyjnych. Dopasowane do wybranej palety barw złote uchwyty w kształcie motywów roślinnych, np. liści miłorzębu, albo kwarcowy spiek Florim nadadzą pokojom nowoczesnej aury. Efekt ten wzmocnimy wyborem lustra o nieregularnym kształcie, które idealnie wyglądać będzie w łazience.

Zaaranżuj apartament dla rodziny z dziećmi. Foto MIKOŁAJSKAstudio

Kuchnia i jadalnia

Kuchnia to serce domu, dlatego należy przyłożyć do niej szczególną uwagę. Kontrast jasnych i ciemnych kolorów, takich jak głęboki granat i biel, nadadzą temu pomieszczeniu wyrazistości. Nie bójmy się też włączenia do aranżacji drewna, bez którego trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wnętrze. Dobrze sprawdzą się zrobione z niego lamele, a do jadalni idealny będzie dębowy stół.

Zaaranżuj apartament dla rodziny z dziećmi. Foto MIKOŁAJSKAstudio

Idealne meble

Wybierając meble, myślmy o estetyce, ale i o funkcjonalności. W rodzinnym salonie nie powinno zabraknąć miejsca dla modułowej sofy i modernistycznych foteli. Natomiast w dziecięcych pokojach muszą się znaleźć wbudowane szafy, w których nie zabraknie miejsca do przechowywania.

apartament dla rodziny z dziećmi
Zaaranżuj apartament dla rodziny z dzieckiem. Foto MIKOŁAJSKAstudio