Zadbaj o skórę wokół oczu – technika prawidłowego demakijażu

Demakijaż oczu to absolutna podstawa codziennej pielęgnacji. Jednak czy na pewno wiesz, jak robić to prawidłowo?

realash cosmetics
realash cosmetics

Odpowiedni demakijaż okolic oczu, jest tak ważny, ponieważ skóra wokół oczu jest  najbardziej delikatna i cienka skóra na naszej twarzy. Jej wiotkość sprawia, ze szybko ulega procesom starzenia. Dzieje się tak również dlatego, ze ten obszar praktycznie pozbawiony jest tkanki tłuszczowej.

Skóra wokół oczu również o wiele szybciej ulega przesuszeniu, ponieważ na jej powierzchni znajduje się 15 razy mniej gruczołów łojowych, niż na reszcie Twojej twarzy! Dlatego tez, tak ważna jest jej pielęgnacja. Pielęgnacja, pielęgnacja, ale czy wiesz jak prawidłowo wykonać demakijaż oczu?

Poniżej znajdziesz krótka instrukcje, jak krok po kroku tego dokonać:

1. Dokładnie umyj ręce – dotykanie skóry twarzy brudnymi rękoma w ciągu dnia, przyczynia się do powstawania wielu infekcji, takich jak zapalenie spojówek.
2. Dwa płatki kosmetyczne nasącz odpowiednim dla Twojej cery preparatem do demakijażu
3. Płatki przyłóż na zamknięta powiekę, poczekaj chwile, tak aby preparat miał możliwość rozpuszczenia makijażu. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego pocierania i naciągania skóry wokół oczu oraz mechanicznego uszkadzania rzęs.

Ważne – pamiętaj, aby nakładać odpowiednia ilość preparatu do demakijażu, gdy jest go za dużo, może dostać się do oka i powodować podrażnienia. Jeśli zaś dasz go za mało, bardzo trudno będzie Ci całkowicie zmyć makijaż.

4. Mascarę usuwaj delikatnymi pionowymi ruchami góra – dół, tak aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia rzęs.
5. Następnie bardzo delikatnymi ruchami, od zewnętrznej do wewnętrznej części oka, pozbądź się reszty makijażu.

realash cosmetics
realash cosmetics

Ważne – każde intensywne pocieranie czy rozciąganie powoduje powstawanie zmarszczek! Już teraz dbaj, aby jak najdłużej wyglądać młodo i pięknie!

realash cosmetics
realash cosmetics

6. Jeśli płatek kosmetyczny jest już zabrudzony, śmiało sięgnij po następny. Do demakijażu powinnaś zużyć ok. 4-5 wacików – aż będą zupełnie czyste. Ważne – Pamiętaj o demakijażu brwi, o czym często można zapomnieć 🙂

Demakijaż całej twarzy

Przy demakijażu całej twarzy najlepiej nanieść preparat na skórę i również odczekać parę chwil, po czym kolejno delikatnymi, kolistymi ruchami usuwać makijaż. Czynności te wykonuj, aż płatki kosmetyczne, będą zupełnie czyste.

Po zakończonym demakijażu, przetrzyj twarz tonikiem, odpowiednim dla Twojego rodzaju cery, aby przywrócić skórze właściwy odczyn pH, co zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych i wyprysków.

Na tak przygotowana skórę możesz nakładać serum lub krem pod oczy oraz krem na noc.