Kobiety uwielbiają dbać o swój wygląd i czuć się atrakcyjnie. Chętnie decydują się na metamorfozy i zmianę fryzury. Dlaczego farbując włosy, warto pomyśleć o koloryzacji półtrwałej?
Preparaty do koloryzacji półtrwałej są przede wszystkim dużo zdrowsze. Nie zawierają amoniaku, dzięki czemu barwniki nie wnikają mocno w głąb włosa i nie pozbawiają ich części melatoniny. Molekuły koloryzujące powodują odpowiednie zabarwienie bez wywoływania chemicznych przemian w strukturze włosa. Preparaty z reguły są też łatwiejsze w aplikacji. Występują zwykle w formie płynów lub kremów koloryzujących, łatwych do nałożenia w domu. Jeśli dobrałyśmy kolor, w którym nie czujemy się dobrze, nie musimy decydować się na szkodliwy zabieg dekoloryzacji, czyli „ściągania koloru”. Po pewnym czasie ulegnie on zmyciu. Oczywiście wymaga to potem kolejnego nakładania farby, ale i w przypadku trwałej koloryzacji po 4-6 tygodniach pojawią się odrosty, które będzie trzeba zakryć.
Dlaczego lubimy zmieniać kolor?
Nasza kobieca mentalność sprawia, że często chcemy mieć to, czego nie mamy, nie doceniając własnych, naturalnych walorów. I tak panie o włosach kręconych chciałyby mieć włosy proste, a te z prostymi – kręcone. Podobnie jest z kolorem. Blondynki eksperymentują z ciemniejszymi kolorami, brunetki i szatynki marzą o włosach w kolorze złocistym. Dzięki istniejącym na rynku farbom do włosów możemy przeprowadzać metamorfozy i sprawdzać siebie w nowych odsłonach. Półtrwała koloryzacja jest do tego idealnym rozwiązaniem – bezpieczna dla włosów i bez trwałych konsekwencji. Blondynki czy panie o jasnobrązowych włosach mogą wypróbować np. kolor ciemny brąz od L’Oreal, który prezentuje się niezwykle naturalnie i lśniąco. Co więcej, zmiana koloru potrafi dodać kobiecie pewności siebie i sprawić, że poczuje się atrakcyjna. Jest to też często impuls do zmian i rozpoczynania nowego etapu w życiu. Z kolorem włosów wiąże się również pewne postrzeganie osoby przez otoczenie. Udowodniono, że kobiety mające ciemne włosy uchodzą za bardziej odpowiedzialne, inteligentne i osiągają wyższe zarobki. Blondynki postrzegane są częściej jako kobiety bardziej kruche i delikatne.
Kiedy sięgnąć po koloryzację trwałą?
Koloryzacja trwała zalecana jest w przypadku mocnych oznak siwizny. Zapewni ona trwałe pokrycie siwych włosów. Jest to również rozwiązanie dla pań żądnych radykalnych zmian. Jeśli kobieta o kruczoczarnych włosach chce sprawdzić się w jasnym blondzie pewniejsza może okazać się koloryzacja trwała. W przypadku koloryzacji półtrwałej kolor może wyjść wtedy nieco ciemniejszy od oczekiwanego. Jest to jednak kwestia indywidualna, zależna często od uwarunkowań genetycznych i nie należy niczego generalizować. Ostatecznie, jeśli kolor uzyskany z farbowania półtrwałego nie będzie wystarczająco jasny, to zmyje się przecież po czasie i można pokusić się wtedy o koloryzację trwałą.