Zanurz się w Slow Nowy Rok wraz z kosmetykami Alkmie!

Nowy Rok zawsze niesie ze sobą odświeżoną energię. Nasze umysły są nasycone nowymi rezolucjami, celami i kreatywnymi myślami, które motywują do poruszania się naprzód.

Zanurz się w Slow Nowy Rok wraz z kosmetykami Alkmie!

W tym zgiełku planów i obowiązków, warto zarezerwować miejsce na moment oddechu i relaksu. A może to powinno zostać jednym z naszych postanowień noworocznych – żebyśmy postarali się wygospodarować choćby chwilę, codziennie, tylko dla siebie. Te precyzyjnie wybrane momenty mogą być idealnie dopełnione przez kosmetyki linii Slow Age od marki Alkmie, które mogą stać się przyjemną i relaxingową częścią dnia. Ponadto, będą one stanowiły szereg korzyści dla skóry, która dzięki regularnym aplikacjom będzie prezentowała zdrowsze, bardziej promieniujące i zregenerowane oblicze.

Bez względu na treść i cel waszych postanowień noworocznych, ważne jest, aby zdecydowanie trwać w ich realizacji i cierpliwie wypatrywać efektów. A kiedy mówimy o skórze – ważne jest, aby zadbać o nią w kompleksowy sposób. Nawet najdrobniejsze, ale zdrowe nawyki praktykowane codziennie przez nieco dłuższy, np. 3-miesięczny okres, mogą przynieść zauważalną różnicę. Jaki schemat wprowadzić do codzienności, by na wiosnę cieszyć się pierwszymi rezultatami?

Cenne poranki

Krokiem, za którym na pewno podziękuje nam całe nasze ciało, jest picie szklanki ciepłej wody rano. Ten prosty nawyk pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Postarajmy się utrzymanie nawodnienia w ciągu całego dnia, minimum 1,5l wody. To takie ważne, bo właśnie to będzie miało wpływ na kondycję naszej skóry – stanie się ona nawilżona, a jej ogólna kondycja ulegnie znacznej poprawie.

Zanurz się w Slow Nowy Rok wraz z kosmetykami Alkmie!

Innym nawykiem, który okaże się ulgą dla cery, jest masaż twarzy przy użyciu rollera. Codzienne, regularne zastosowanie poprawia krążenie i zmniejsza opuchliznę. Na rynku mamy wiele ciekawych opcji rollera. Modele zostały wykonane z m.in. różowego kwarcu, białego turkusu czy ametystu.

Należy również w planach porannych uwzględnić pielęgnację i zacząć ją od solidnego oczyszczania – mimo pozorów, po nocy również jest ono konieczne, między innymi ze względu na zanieczyszczenia, które mogą znajdować się na poduszce. Pianka z prebiotykami Move to Remove z linii Slow Age, poza usunięciem zanieczyszczeń z twarzy, dodatkowo odświeży i stonizuje cerę. W utrzymaniu młodego wyglądu skutecznie pomoże serum Wrink-less Wonder z linii Slow Age. Zastosowanie produktu, którego skład opiera się o peptydy biomimetyczne, pozwoli na redukcję zmarszczek, nawilżenie i ujędrnienie. Dobrym zaakcentowaniem dla tego kosmetyku będzie krem z tej samej linii – Age-less Beauty z biopeptydem, który w połączeniu z serum spowolni procesy starzenia, poprawi napięcie skóry oraz jej gęstość.

Wieczór dla skóry

Co do dbałości o siebie, a konkretnie o pielęgnację – zarówno poranne, jak i wieczorne zwyczaje są równie ważne. Bezapelacyjnie nie możemy zapominać o wieczornym kroku – ponownie oczyszczeniu, tym razem po całym dniu. Nawet jeżeli zazwyczaj nie stosujemy ciężkiego make-up’u, w ciągu dnia na twarzy zbierają się małe zanieczyszczenia, resztki kosmetyków i nadmiar sebum, a zatem podstawą jest właśnie demakijaż. Podobnie jak rano można do tego użyć pianki z prebiotykami Move to Remove.

Kolejnym krokiem, który warto uwzględnić w wieczornej rutynie i w przypadku, którego utrzymanie regularności jest niezwykle ważne, jest dbanie o okolice oczu. Ta niezwykle delikatna część twarzy, która wymaga szczególnej troski i specjalnej pielęgnacji, na przykład przy zastosowaniu kremu pod oczy Eye Love You. Kosmetyk ten zawiera peptydy i kofeinę, które pozwalają wygładzić skórę, zredukować drobne zmarszczki, oraz rozjaśnić cienie pod oczami.

Dla zapewnienia maksymalnej regeneracji podczas snu dobrze jest nałożyć na noc bogatą maseczkę Midnight Treat, która nawilży, wygładzi i spowolni proces starzenia się skóry.

Po zakończonej pielęgnacji dobrze jest zresetować głowę. W tym przypadku idealnie sprawdzi się chwila z książką czy słuchanie podcastu – zależnie od tego, co daje nam większą przyjemność. Istotne jest również to, aby nie narażać się na niebieskie światło, które może powodować trudności z zaśnięciem.

Wstępując w nowy rok, warto pamiętać, że nasz wygląd zewnętrzny jest efektem trybu życia, jaki prowadzimy. Odpowiednia dieta, nawodnienie organizmu oraz regularna aktywność fizyczna mają wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale też na stan skóry. W małymi krokami dążmy do ograniczenia szkodliwych nawyków, zastępując je zdrowszymi. Oczywiście pamiętając o równowadze. Najważniejszym postanowieniem powinno więc być nawiązywanie spójności z sobą, aby czuć się dobrze każdego dnia.