Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci – ile kosztuje i jak wybrać

Przydomowy ogród to wprost wymarzone miejsce do zabawy dla dzieci. Teren ogrodzony jest od jezdni, a my możemy sprawować opiekę nad dziećmi nie odrywając się od codziennych obowiązków.

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci ile kosztuje
Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci – ile kosztuje i jak wybrać

Warto pomyśleć o stworzeniu placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, który będzie sprzyjał rozwojowi umiejętności motorycznych najmłodszych. Jego obowiązkowym elementem jest zjeżdżalnia ogrodowa, której wybór nie powinien być dziełem przypadku. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Plastikowe zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci

Na rynku znajdziemy szeroki przekrój zjeżdżalni ogrodowych wykonanych z różnych materiałów. Producenci najczęściej stawiają na tworzywa sztuczne odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne w postaci deszczu, promieniowania UV czy wiatru. Plastikowe zjeżdżalnie wykonuje się z m.in. PVC, polietylenu, włókien poliestrowych lub szklanych. Mogą z nich korzystać dzieci już od 18. miesiąca życia pod warunkiem, że materiał jest wolny od pęknięć i innych defektów. Wysokiej klasy modele posiadają szerokie podstawy, które gwarantują stabilność konstrukcji, a co za tym idzie, zapewniają bezpieczeństwo maluchom. Ich ceny zaczynają się średnio od 100 zł.
Istnieje możliwość zakupu samej ślizgawki z plastiku, którą można zamontować w ogrodzie bez dedykowanej konstrukcji. Jako stelaż można wykorzystać wyższy pagórek lub drewniany domek, o ile jego wysokość będzie kompatybilna z wymiarami rynienki. Jej koszt w dużej mierze zależy od jej długości. Za 90 m ślizgawkę z plastiku trzeba zapłacić ok. 80-100 zł, natomiast za modele do 180m – nawet do 400 zł.

Drewniany domek ze zjeżdżalnią – jak wybrać najlepszy?

Domek w ogrodzie to marzenie niemal każdego malucha. Z powodzeniem można go zbudować zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i działce rekreacyjnej. Można go zaprojektować według własnego uznania, wyposażając go np. w zjeżdżalnię ogrodową z prawdziwego zdarzenia. Należy jednak pamiętać, że tego typu obiekt powinien znajdować się na platformie, aby korzystanie ze ślizgawki sprawiało maluchom prawdziwą frajdę. Ceny domków drewnianych ze zjeżdżalnią zaczynają się już od 1500zł, jednak w niektórych przypadkach koszty mogą kilkukrotnie wzrosnąć. Wszystko zależy nie tylko od jakości materiałów, ale przede wszystkim wielkości obiektu oraz dodatkowych elementów, takich jak huśtawki czy piaskownica.

Dmuchana zjeżdżalnia ogrodowa

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci w wersji dmuchanej to dobra alternatywa dla osób, które dysponują ograniczonym metrażem w ogrodzie. Po rozłożeniu zabawka prezentuje się efektownie, natomiast po spuszczeniu powietrza – zajmuje niewiele miejsca i z powodzeniem można przechowywać ją w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu. Warto pamiętać, że najczęściej istnieje możliwość podłączenia do pompowanej zjeżdżalni ogrodowego węża, który zasili wodną fontannę, co ułatwia dzieciom ślizganie się. W przypadku dmuchanych modeli należy liczyć się z wydatkiem od 100 do 300 zł. W ofertach wielu producentów znajdziemy również dmuchane place zabaw, np. w kształcie zamku w podobnych cenach.

Artykuł partnera