Złota Piłka 2021: znamy laureatów! Jaką nagrodę odebrał Robert Lewandowski?

Jak co roku polscy kibice liczyli na to, że prestiżowa nagroda trafi wreszcie w ręce Lewego. Niestety, piłkarz Bayernu Monachium i tym razem musiał obejść się smakiem. Otrzymał za to inne wyróżnienie.

złota piłka robert lewandowski
Złota Piłka 2021: znamy laureatów! Jaką nagrodę odebrał Robert Lewandowski? Foto Instagram @_rl9

Złota Piłka to prestiżowa nagroda dla najlepszego piłkarza, przyznawana corocznie przez tygodnik „France Football”. Wyjątek stanowił zeszły rok, kiedy gala została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Wywołało to niemałe poruszenie w polskim środowisku piłkarskim, ponieważ mówiło się, że w 2020 trofeum wpadłoby w ręce kapitana naszej reprezentacji. Dlatego też w oczekiwaniu na ogłoszenie, kto został laureatem Złotej Piłki 2021, emocje sięgały zenitu. Ostatecznie nagrodę przyznano argentyńskiemu piłkarzowi Lionelowi Messiemu. Jest on rekordzistą plebiscytu, bo wygrał go aż 7 razy! Jak się okazało, Robert Lewandowski był na drugim miejscu. Z reprezentantem Paris Saint-Germain przegrał 33 punktami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Leo Messi (@leomessi)

Złota Piłka 2021: Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem

Chociaż wszyscy liczyli na to, że Robert Lewandowski opuści galę ze Złotą Piłką pod pachą, to reprezentant naszego kraju nie wyszedł z pustymi rękami. Poza główną kategorią, „France Football” przyznało tego wieczoru jeszcze pięć innych nagród. Są to Złota Piłka dla najlepszej piłkarki, Kopa Trophy dla najlepszego zawodnika poniżej 21. roku życia, Yashin Trophy dla najlepszego bramkarza, a także dodane w tym roku wyróżnienia dla najlepszego klubu i najlepszego napastnika. W tej ostatniej sędziowie docenili właśnie Lewandowskiego. Nic dziwnego, bo Lewy pobił w tym sezonie rekord Gerda Müllera, zdobywając aż 41 ligowych bramek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Nagroda dla Roberta Lewandowskiego

Podczas odbierania nagrody, piłkarz nie zapomniał podziękować trenerowi i kolegom z klubu. Podkreślił, że jego sukces jest pracą zespołową i tylko dzięki sprawnej drużynie mógł strzelić w tym roku tak wiele bramek. Słowa wdzięczności skierował także do swojej żony, Anny Lewandowskiej, a także reszty wspierającej go rodziny. Oczywiście nie mogło zabraknąć również słów do kibiców.

Siódma Złota Piłka dla Leo Messiego

Leo Messi pobił własny rekord i zgarnął na gali kolejną Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza. Chociaż Argentyńczyk jest piłkarzem wybitnym, wielu zastanawia się, dlaczego nagrody nie przyznano Lewandowskiemu. Szczególnie rozgoryczone tym wynikiem wydają się niemieckie media, które ochrzciły ten wybór „skandalem”. Jednak nawet sam laureat upomniał się o nagrodę dla polskiego piłkarza. Podczas swojej przemowy zwrócił uwagę na to, że w 2020 Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki tylko ze względu na pandemię. Messi stwierdził, że pomimo odwołanej przed rokiem gali Lewy powinien otrzymać trofeum.