Zrób swojemu sercu prezent! Kup ciśnieniomierz

zrob swojeju sercu niespodzianke

Szybki tryb życia oraz stres nie oszczędzają naszego serca. Aby uchronić się przed rozwojem chorób układu krążenia, należy regularnie poddawać się badaniom kontrolnym.

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Serca, który co roku przypomina o tym, jak ważna jest regularna kontrola ciśnienia krwi. Pamiętając o tych zaleceniach warto wyposażyć się w ciśnieniomierz Tensoval duo control, dzięki któremu będziemy mogli samodzielnie monitorować stan serca, nie tylko swojego, ale również swoich bliskich.

Nadciśnienie, czyli epidemia XXI wieku

Nadciśnienie tętnicze, czyli choroba polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia powyżej wartości 140/90 mmHg, jest częstym schorzeniem układu krążenia Polaków i jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie. Pierwsze oznaki nadciśnienia mogą pojawić się bardzo wcześnie, jednak wiele osób lekceważy ten problem stwierdzając, że dotyczy tylko osób starszych. Niestety szybkie tempo życia, zła dieta i długotrwały stres sprawiają, że ta podstępna choroba coraz częściej dotyka również osoby młode. Według badań wśród populacji w wieku 18-39 lat nadciśnienie tętnicze występuje u 7% osób, podczas gdy w populacji ogólnej – u około 30%. Niestety podwyższone ciśnienie krwi może być nieodczuwalne, dlatego też wiele osób nie ma świadomości, że ich zdrowie jest zagrożone. Tylko wczesne wykrycie wahań ciśnienia i odpowiednie leczenie mogą uchronić przed groźnymi powikłaniami ze strony układu sercowo-naczyniowego. Dlatego też bez względu na wiek powinno się pamiętać o regularnej kontroli ciśnienia. Warunkiem jest zaopatrzenie się w precyzyjny ciśnieniomierz do użytku domowego.

W celu uzyskania najbardziej rzetelnych i wiarygodnych wyników badania, pomiaru należy dokonywać w pozycji siedzącej, dwa razy dziennie, przez okres kilku dni – najlepiej rano przed śniadaniem i wieczorem przed kolacją. Należy pamiętać, aby przed badaniem nie pić kawy i herbaty oraz nie palić papierosów. Wyniki należy zapisywać wraz z datą i godziną, co będzie niezwykle przydatne podczas późniejszej konsultacji z lekarzem.

Tensoval duo control – strażnik Twojego serca

Tensoval duo control to profesjonalny ciśnieniomierz za pomocą którego można w komfortowy i precyzyjny sposób zmierzyć ciśnienie krwi w domu. Aparat wyróżnia się na rynku zastosowaniem technologii DUO SENSOR, która zapewnia wiarygodny i dokładny wynik pomiaru także u osób cierpiących na zaburzenia rytmu serca, w tym arytmię. Technologia DUO SENSOR to połączenie dwóch profesjonalnych metod pomiaru ciśnienia: oscylometrycznej i osłuchowej (stosowanej w gabinetach lekarskich). To jedyny tego typu aparat, który posiada mikrofon w urządzeniu. Dzięki temu pacjent może uzyskać wynik pomiaru tą samą metodą, wykorzystywaną w gabinetach lekarskich, dodatkowo samodzielnie, bez pośpiechu i stresu, w zaciszu swojego domu.

U osób, które cierpią na zaburzenia rytmu pracy serca pomiar ciśnieniomierzem, pracującym wyłącznie w oparciu o metodę oscylometryczną, może czasami prowadzić do błędnych odczytów. Dzięki zastosowaniu podwójnej techniki pomiaru, Tensoval duo control zapewnia wiarygodne wyniki ciśnienia także pacjentom z wszelkimi zaburzeniami rytmu serca. Aparat jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Duże przyciski, intuicyjne menu i przejrzysty wyświetlacz pozwalają na bardzo szybką naukę obsługi tego urządzenia. Aby zwiększyć komfort użytkowania, urządzenie wyposażone zostało także w technologię COMFORT AIR, która niweluje ucisk mankietu pozwalając jednocześnie na jego optymalne dopasowanie i przyjemniejszy pomiar. Ciśnieniomierz Tensoval duo control ma pojemną pamięć, która pozwala na przechowywanie nawet do 60 wyników dla dwóch osób, oznaczonych datą i godziną pomiaru. Takie rozwiązanie umożliwi pacjentowi wykrycie niepokojących zmian, a lekarzowi dostarczy cennych wskazówek do dostosowania optymalnej terapii. Wizyta u lekarza wiąże się często ze stresem i pośpiechem, co może zakłócić badanie i wskazać nieprawidłowe wyniki. Jeżeli pacjentowi zależy na precyzyjnej kontroli ciśnienia, która ma ogromny wpływ na ocenę zdrowia przez lekarza oraz bardzo często na przepisywaną farmakoterapię, powinien mierzyć ciśnienie w warunkach domowych. Tensoval duo control będzie wyborem idealnym. Ciśnieniomierz otrzymał najwyższe oceny w testach klinicznych i został zatwierdzony przez międzynarodowe towarzystwa zrzeszające specjalistów ds. nadciśnienia tętniczego.

Pamiętajmy, że nasze serce bije nie tyko dla nas, dlatego też należy dbać o nie w sposób szczególny. Lekceważenie problemów z ciśnieniem może prowadzić do poważnych schorzeń układu krążenia. Firma PAUL HARTMANN, producent precyzyjnego ciśnieniomierza Tensoval duo control, zachęca do regularnej kontroli ciśnienia krwi bez względu na wiek i przekazywania dobrych nawyków zdrowotnych także swoim bliskim.