10 sposobów na zorganizowanie Garden Party

Lato to idealny czas na odrobinę szaleństw na świeżym powietrzu. Możesz zaskoczyć swoich najbliższych i przyjaciół organizacją spotkania na łonie natury. Garden Party to idealny pomysł na miłe, niekonwencjonalne spędzenie letniego popołudnia, które na długi czas zostanie w pamięci naszych gości. Przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów na niezapomniane i pełne wrażeń chwile.

Garden Party
10 sposobów na Garden Party

Miejsce

Jak sama nazwa wskazuje najlepszym miejscem na Garden Party jest nasz własny ogród. Przestrzeń, świeża i pachnąca trawa oraz szum drzew stanowią idealne otoczenie na tego typu spotkanie w gronie najbliższych.

Co zrobić, jeśli nie mamy domu z ogrodem

Nawet jeśli nie jesteśmy właścicielami domu z ogrodem, na Garden Party wystarczy mieszkanie z balkonem. Balkon ozdobiony roślinnością i pachnącymi kwiatami jest bardzo dobrym miejscem na zorganizowanie imprezy dla rodziny lub znajomych, a przy odrobinie wyobraźni stworzy wrażenie spotkania na łonie natury.

Spotkanie poza miastem

Gdy nie mamy możliwości zorganizowania prawdziwego Garden Party we własnym domu lub mieszkaniu warto namówić znajomych na piknik poza miastem, najlepiej w sąsiedztwie jeziora i lasów. Taka forma spotkania pozwoli wszystkim gościom oderwać się od codzienności. Gdy towarzyszy nam ładna pogoda wystarczy zaopatrzyć się jedynie w kilka koców. Największym plusem spotkania na łonie natury jest to, iż za pomocą kilku łatwych do zorganizowania rzeczy możemy stworzyć fantastyczną, niezapomnianą atmosferę.

Problemy z pogodą

Organizując spotkanie pod gołym niebem warto zabezpieczyć się przed niepożądanymi psikusami matki natury. Dobrym sposobem jest urządzenie przyjęcia pod ogrodowym namiotem, który w razie pogorszenia się pogody ochroni nas przed deszczem. Jeśli dysponujemy ogrodowa altaną wykorzystajmy ją jako miejsce na stolik z przekąskami oraz, jeśli przestrzeń na to pozwoli, stół dla gości. W przypadku pikniku poza miastem najlepszym rozwiązaniem są stoliki turystyczne oraz parasole.

Spotkanie tematyczne

Warto urozmaicić spotkanie wymyślając jego motyw przewodni. Ułatwi nam to przygotowanie przyjęcia, a naszym gościom pozwoli na odrobinę fantazji i zabawy. Proste hasła, jak „Spotkanie w tropikach” czy „Relaks pod chmurką” dostarczy odrobiny humoru i z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie naszych najbliższych.

Zaproszenia

Oczywiście najprostszą formą zaproszenia jest wysłanie informacji za pomocą portali społecznościowych. Naszym zdaniem zdecydowanie lepszym sposobem, dzięki któremu nasi goście poczują się wyjątkowo, będzie wysłanie zaproszenia drogą mailową w postaci tzw. fotokartek. Tworząc fotokartki możemy wykorzystać wybrany motyw tematyczny, co już na wstępie wzbudzi pozytywne reakcje naszych znajomych.

Przygotowanie stołu

Przygotowania wyglądają zdecydowanie inaczej w przypadku Garden Party organizowanego we własnym ogrodzie czy pikniku poza miastem. Spotkanie na łonie natury nie wymaga od nas specjalnej oprawy, a najlepszym rozwiązaniem są plastikowe bądź papierowe talerze oraz plastikowe sztućce. W przypadku spotkania w naszym domu warto zadbać o szczegóły, mianowicie przykryć stół obrusem, ozdobić go różnego rodzaju dodatkami i kwiatami. Radzimy również przygotować ceramiczną zastawę stołową, ponieważ jednorazowe talerze i sztućce nie pasują do imprezy w domu.

Oświetlenie

Barierą w zorganizowaniu popołudniowego spotkania pod gołym niebem może wydawać się brak oświetlenia. W rzeczywistości jednak nie jest to duży problem. Najlepszym i najłatwiejszy sposobem jest własnoręczne zrobienie lampionów. Wystarczy kilka dużych słoików, troszkę wody oraz świece. Lampiony uatrakcyjnią nasze spotkanie tworząc przyjemną aurę, a przede wszystkim uchronią nas przed ciemnością po zachodzie słońca.

Napoje

Należy pamiętać, aby zorganizować spory zapas wody, soków, napojów gazowanych czy innych trunków. Podczas Garden Party idealnie sprawdza się własnoręcznie zrobiona lemoniada. Wystarczy kilka cytryn, woda, cukier/miód i odrobina świeżej mięty, aby wyczarować pyszny, orzeźwiający napój.

Klucz udanego przyjęcia – jedzenie!

Spotkanie na świeżym powietrzu nieodłącznie wiąże się z grillem, którego przygotowanie niestety jest czasochłonne. Aby przygotować dopięte na ostatni guzik Garden Party nie musimy jednak wcale męczyć się, stresować i poświęcać całego dnia na przygotowanie przekąsek i marynat do mięs i warzyw. W takiej sytuacji bardzo pomocne są specjalne platformy, za pomocą których możemy zamówić jedzenie online. Pizzaportal.pl umożliwia zamówienie potraw z różnych restauracji, które serwują przysmaki kuchni z różnych zakątków świata na terenie niemal całego kraju. Dzięki tak bogatej ofercie kulinarnej możemy zamówić online różnorodne dania, które zadowolą podniebienia wszystkich naszych gości.