Uwierz w siebie, a on Cię pokocha!

Pragniesz, by ON Cię zauważył? Żeby nie tracić głowy w momentach, gdy przechodzi obok Ciebie, a Tobie serce wali jak szalone, postaraj się nad sobą popracować. Oto kilka wskazówek...

Foto. pixabay.com

Temat przerabiany chyba we wszystkich komediach romantycznych. Na horyzoncie widzisz JEGO. Od razu czujesz, że pocą Ci się dłonie i że robisz się czerwona… Stop! Oddychaj. Czujesz, że brakuje Ci pewności siebie? Przypomnij sobie kilka ważnych zasad.

Zasada 1: Jesteś piękna!

Nawet topowe modelki nie byłyby takie oszałamiająco piękne, gdyby same nie wierzyły w swoją urodę. Wiele z nich ma za duże nosy, krzywe nogi, albo przerwę między jedynkami. Natomiast każda z dumnie podniesioną głową kroczy po wybiegu. Ty zrób to samo – bo liczy się pewność siebie! Stąd trzeba czerpać swoją siłę. Obojętnie, czy nosisz okulary, przybyło Ci kilka kilogramów, a może akurat rozmazał makijaż. Najpierw sama musisz w siebie uwierzyć i poczuć się piękna!

Zasada 2: Jesteś INNA!

W ludziach jest coś wyjątkowego – nigdy nie znajdziesz drugiej w 100% identycznej osoby. Każdy jest na swój sposób szczególny i to jest właśnie ta siła. Masz do zaoferowania coś zupełnie swojego, innego niż wszyscy dookoła. Czy świat nie byłby nudny, gdyby wszystkie kobiety wyglądały, ubierały się tak samo i zachowywały w ten sam sposób? Dlatego nie ma powodu, żeby komuś zazdrościć. Nawet jeżeli wyróżniasz się na tle swoich przyjaciółek to super – w ten sposób masz szansę zwrócić na siebie Jego uwagę.

Zasada 3: Jesteś fajna 🙂

Kiedy dziewczyna jest zakochana, to nagle wokół niej kręci się kółko adoratorów. A to dlatego, że miłość i szczęście tryskają z człowieka na zewnątrz i działają jak magnes! Każdy chce mieć obok siebie ludzi zadowolonych z życia, pozytywnych, z dobrą energią, a nie smutasów. Jeżeli sama poczujesz się akceptowana i wartościowa, wtedy inni też to poczują, bo będziesz tym emanować. Również mężczyzna, z którym chcesz być!

Pomocny zestaw

  • Staraj się na co dzień ładnie wyglądać. Zadbany strój, makijaż, fryzura dodają pewności siebie na starcie. Im lepiej czujesz się sama ze sobą, tym bardziej emanujesz pięknem w stronę otoczenia.
  • Zwracaj uwagę na postawę: proste plecy, wciągnięty brzuch, głowa do góry!
  • Pozwalaj sobie na marzenia. Wyobrażaj sobie, że już masz w sobie odwagę, żeby podejść, zagadać, złapać za rękę. Siła podświadomości czyni cuda!

Patenty dla nieśmiałych

Co zrobić, kiedy już masz okazje do interakcji, ale w środku zżera Cię stres? Oto kilka propozycji.

Patrz mu w oczy

Kontakt wzrokowy to najlepszy sposób na zasygnalizowanie, że On coś dla Ciebie znaczy. „Złap” Jego wzrok i przytrzymaj to spojrzenie przez dłuższą chwilę.

Zachowaj powagę

Kiedy będziesz stale chichotać, On może pomyśleć, że jesteś niedojrzała, bądź naśmiewasz się z Niego.

Słuchaj

Obojętnie o czym opowiada, staraj się uważnie słuchać i wyłapywać ważne informacje. Jeśli wykorzystasz je podczas waszych kolejnych rozmów, będzie wiedział, że jest dla Ciebie ważny, a Ty jesteś nim zainteresowana. Taki podprogowy przekaz połechce Jego ego. A jak wiadomo, faceci…

Dotknij go przypadkiem

Muśnij przypadkiem jego ramię, gdy przechodzisz, albo dotknij jego ręki, kiedy o czymś opowiadasz. Takie delikatne gesty zostają w głowie i dobrze się kojarzą.

Zaproponuj coś

Skoro już rozmawiacie, przełam się i zagadaj na temat fajnej wystawy, koncertu czy premiery filmu. Jeżeli okaże zainteresowanie, to tak poprowadź rozmowę, żeby On sam zaprosił Cię na wspólne wyjście. Ale pamiętaj – nie naciskaj! Nic tak nie odpycha drugiej osoby jak nachalność i desperacja.

 Co im chodzi po głowie?

I spokojnie – zamiast panikować, uspokajamy, że facet tak naprawdę zamiast przyznawać Ci w głowie liczbę gwiazdek od 1 do 10, myśli o tym, czy sam nie zrobi z siebie głupka, albo przewija w myślach ostatnio oglądany mecz. Serio! A co do kompleksów… dopóki sama nie powiesz o nich na głos, prawdopodobnie sam ich nie zauważy. Warto wyluzować.

No to teraz – powodzenia!