Nowy sposób na dom. Zamieszkaj na wodzie

Można zamieszkać na jeziorze i czuć się prawie jak w zwykłym domu. To za sprawą domów na wodzie, które jak wskazuje sama nazwa można umieścić na wybranym zbiorniku wodny.

zamieszkaj na wodzie

Jak zapewniają ich twórcy domy na wodzie to pierwszy w Europie system energooszczędnych domów pływających opierający się na polskim pomyśle, kapitale i wykonaniu. Jak się w nich mieszka?– Ideą nie było tworzenie barki mieszkalnej tylko normalnego domu z tym, że umieszczonego na wodzie. Dom się może przemieszczać, natomiast nie ma własnego napędu. Technologia pontonów, które zostały zastosowane pozwala na zanurzenie ok. 20-25 cm. Także spokojnie tym domem możemy pływać przy średnim stanie wody po Wiśle, do tego wystarczy nam tylko holownik lub motorówka – mówi newsrm.tv Jacek Ziółkowski, Floating Platform System.

Pierwszy warszawski dom na wodzie to efekt połączenia doświadczenia i wiedzy w technologii obiektów pływających oraz domów energooszczędnych. Obiekt został posadowiony na platformie firmy Floating Platform System, która zapewnia sztywną, solidną i niewymagającą konserwacji, a także odporną na lód konstrukcją, gwarantującą odpowiednią nośność i stateczność. Zabudowa zrealizowana przez inżynierów firmy M3 System została wykonana w najnowszej technologii standardu domu niskoenergetycznego, w którym zapotrzebowanie na ciepło kształtuje się na poziomie 17kWh/m2/rok. Dom w zależności od warunków może być podłączony do instalacji na brzegu lub wyposażony w niezbędne instalacje mediów, takich jak zbiornik wody pitnej, zbiorniki fekalne, czy siłownie wiatrowe lub solarne.

Dom pokazowy stanął w Porcie Czerniakowskim w Warszawie (wjazd od ul. Czerniakowskiej w ul. M. Zaruskiego, tuż koło liceum im. Jana III Sobieskiego). Technologia, w której powstał daje wiele możliwości modyfikacji finalnego kształtu, gabarytów oraz wyposażenia wg indywidualnych wymagań klienta. Koncepcja budynku przeznaczona jest dla osób ceniących wygodę, komfort oraz nieograniczony kontakt z naturą. Budynek można zaaranżować jako dom całoroczny, apartament hotelowy, biuro czy restaurację. Przybliżony koszt budowy 1m2 wynosi około 1 tys. euro.

Energooszczędna zabudowa oraz możliwość wbudowania mediów pozwala na bardzo niskie koszty utrzymania. Możemy zapomnieć o uciążliwym czynszu, cieszyć się komfortem i bliskością natury. Nasz Dom Na Wodzie wzbudza duże zainteresowanie zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców – zachęcają ich niskie koszty, relatywnie atrakcyjna cena inwestycji, no i coś absolutnie unikatowego – możliwość zamieszkania lub założenia biura w niezwykłych miejscach – twierdzi Dariusz Sobecki, współwłaściciel Floating Houses System.