5 banków, które płacą za założenie konta

By przyciągnąć nowych klientów, banki sięgają po sprawdzone metody. Za założenie konta są skłonne zapłacić nawet kilkaset złotych. Oto 5 promocji bankowych, na których możecie zarobić łącznie 860 zł.

5 banków, które płacą za założenie konta

ING Bank Śląski

Do zgarnięcia jest 140 zł. Bank stawia jednak kilka warunków. Za samo założenie konta Direct i wykonanie transakcji kartą lub Blikiem ING wypłaci wam 100 zł. Dodatkowe 40 zł można zgarnąć za zasilenie rachunku wynagrodzeniem i dokonanie płatności Blikiem w internecie.

Bank podzielił klientów na dwie grupy wiekowe. Pierwszą z nich stanowią osoby w wieku 18-25 lat. Bank wymaga od nich, by do końca stycznia założyli konto przez internet, a następnie do końca marca wykonali co najmniej 8 transakcji kartą lub Blikiem. Dodatkowe 20 zł zapłaci im, jeśli do końca marca na rachunek wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy lub stypendium. Kolejne 20 zł można zarobić za wykonanie 3 transakcji Blikiem w internecie.

Klientom, którzy ukończyli 26 lat, bank stawia natomiast wymagania kwotowe. Gdy już założą konto przez internet, powinni wydać kartą lub Blikiem 1000 zł. Dodatkowe 40 zł zarobią, jeśli na ich konto wpłynie pensja w kwocie co najmniej 1000 zł i dokonają minimum 3 transakcji Blikiem w internecie. Bank daje sobie czas na wypłatę premii do końca czerwca 2018 roku. Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

Eurobank

prowadzi promocję wspólnie z siecią sklepów Media Expert. Za założenie konta możecie otrzymać w tym przypadku 250 zł. Żeby przystąpić do promocji trzeba jednak najpierw wydać 50 zł w Media Expert. Następnie należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, w którym oprócz waszych danych musi się znaleźć numer paragonu lub faktury. Kolejnym krokiem jest wybór konta – active lub prestige.

Wniosek o ROR należy złożyć do końca grudnia. Po uruchomieniu rachunku należy aktywnie korzystać z karty – wykonywać co najmniej 3 transakcje co miesiąc. Bank będzie wówczas wypłacał w ratach nagrodę – 50 zł przez 5 miesięcy. Dodatkowo dostaniecie kod rabatowy o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepach Media Expert, przy dokonaniu zakupów na kwotę min. 750 zł.

Bank Millennium

proponuje promocję przygotowaną we współpracy ze swoją platformą zakupową Goodie. Studenci, którzy założą konto 360 dostaną od banku 150 zł. Z oferty mogą skorzystać osoby, które nie miały w tym banku konta po 1 kwietnia 2015 roku, założą ROR wraz z kartą debetową, zarejestrują się w aplikacji Goodie, a następnie w styczniu i lutym zasilą ROR kwotą 1000 zł i wykonają co najmniej po jednej transakcji kartą lub Blikiem. Wymóg zasilenia konta kwotą 1000 zł i dokonania transakcji jest zarazem warunkiem zwalniającym z opłat za prowadzenie konta 360 Student.

Credit Agricole

zapłaci 200 zł osobom, które zdecydują się przenieść do tego banku swoje konto. Tę operację należy jednak przeprowadzić za pomocą specjalnego formularza. Dodatkowo bank wymaga, by klient zobowiązał się do przekazywania stałych wpływów na konto (wypełnił zlecenie przekazywania środków od pracodawcy) i przez co najmniej trzy miesiące zasilał rachunek kwotą nie niższą niż 3 tys. zł.

Alior Bank

wspólnie z portalem Bankier.pl promuje konto firmowe. W tym przypadku do zgarnięcia jest 120 zł. Z promocji mogą skorzystać osoby, które są przedsiębiorcami i nie posiadały dotąd jakiegokolwiek rachunku firmowego dla danego numeru NIP w Aliorze. Ponadto należy zarejestrować się na stronie promocji i wyrazić odpowiednie zgody. W kolejnym kroku trzeba złożyć wniosek o iKonto Biznes i w ciągu 30 dni od złożenia wniosku założyć rachunek. Ostatnim warunkiem niezbędnym do zgarnięcia premii jest dokonanie wpłaty na konto o łącznej wartości 500 zł.