Wyjątkowo mocna obsada serialu „BELFER”

W nowym serialu kryminalnym „Belfer”, produkowanym dla CANAL+, wystąpi śmietanka polskiej sceny aktorskiej. Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat oraz Józef Pawłowski zagrają kluczowe role.

belfer_cana3l
Belfer©CANAL+. Fot.Robert Pałka

Dołączyli tym samym do Macieja Stuhra, który wcielił się w tytułowego bohatera. Zdjęcia do serialu, nad którym pracują najlepsi polscy producenci i scenarzyści, ruszyły w wakacje. Magdalena Cielecka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Grała m.in. w filmach „Katyń”, „Samotność w sieci” czy w serialu „Czas honoru”. Za rolę w „Pokuszeniu” otrzymała Złotego Lwa na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Z kolei Piotr Głowacki to aktualnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów filmowych i laureat Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł 2015 za Najlepszą Drugoplanową Rolę Męską w filmie „Bogowie”.

Krzysztof Pieczyński jest aktorem z olbrzymim dorobkiem artystycznym. Zdobył nagrody gdyńskiego Festiwalu za pierwszoplanowe role w obrazach „Wielki bieg”, „Jezioro Bodeńskie” i „Jutro będzie niebo”. Ostatnio widzowie mogli go zobaczyć w takich filmach, jak „Pianista”, „Jack Strong” czy „Ziarno Prawdy”.

Belfer©CANAL+. Fot.Robert Pałka
Belfer©CANAL+. Fot.Robert Pałka

Paweł Królikowski, oprócz wielu ról filmowych, stworzył znakomite kreacje w takich serialach jak „PitBull” i „Ranczo”. Łukasza Simlata („Drogówka”, „Wymyk”, „W Imię…”) pamiętamy zaś ze świetnej roli Stefana Kozłowskiego w serialu „Krew z krwi”, wyprodukowanego przez CANAL+. Józef Pawłowski z kolei to jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia, któremu powierzono jedną z głównych ról w filmie „Miasto 44”. Poza gwiazdami w obsadzie aktorskiej, nad filmem pracują również najlepsi polscy filmowcy i scenarzyści.

belfer_canal3
Belfer©CANAL+. Fot.Robert Pałka

Producentem serialu jest Wojciech Bockenheim, który wcześniej produkował m.in. film „Mój rower” i serial „Usta usta”. Reżyserem jest Łukasz Palkowski, a autorem zdjęć Marian Prokop. Oryginalny scenariusz został napisany przez dramatopisarkę Monikę Powalisz oraz pisarza Jakuba Żulczyka. Zdjęcia będą kręcone w Warszawie, Chełmży i Kwidzynie.

Belfer©CANAL+. Fot.Robert Pałka
Belfer©CANAL+. Fot.Robert Pałka

BELFER. Polski serial kryminalny CANAL+. Reżyseria: Łukasz Palkowski („Bogowie”, „Rezerwat”). Scenariusz: Jakub Żulczyk i Monika Powalisz. W roli głównej: Maciej Stuhr („Pokłosie”, „Listy do M.”). Produkcja: CANAL+ Polska. Premiera: październik 2016. Tylko w CANAL+.