5 inspiracji dla stylowego przedpokoju

Często bywa pominiętym pomieszczeniem, które służy tylko funkcjonalnej garderobie. W rzeczywistości, jest wstępem do wystroju całego domu.

5 inspiracji dla stylowego przedpokoju. Foto: instagram.com/slaymyprint

Przedpokój jest pierwszym miejscem, w którym przyjmujemy gości. Warto zadbać o to, aby był odpowiednio przytulny i reprezentacyjny.

Media społecznościowe i magazyny wnętrzarskie prześcigają się w inspiracjach aranżacji dla wszystkich pomieszczeń. Często jednak zapominamy o pomieszczeniu, które jest wizytówką całego domu. W jaki sposób możemy ciekawie zaaranżować hall wejściowy?

Slogany i napisy

Przedpokój jest idealnym miejscem, w którym możesz wyrazić swoje domowe motto albo np. ulubiony cytat. Sprawiają, że wnętrze staje się bardziej osobiste i przyjazne dla gości.

5 inspiracji dla stylowego przedpokoju. Foto: instagram.com/mybellainvest

Retro akcent

Nowoczesne wnętrze można w prosty sposób „podkręcić” starym elementem wystroju jak np. rama, krzesło czy ozdobna skrzynia.

5 inspiracji dla stylowego przedpokoju. Foto: instagram.com/saltboxcollective

Efektowna klatka schodowa

Przedpokój często bywa także miejscem, z którego przechodzimy na kolejne piętra domu lub mieszkania. Jednak klatka schodowa nie musi być czysto funkcjonalnymi stopniami – może zostać najbardziej fantazyjnym akcentem w domu.

5 inspiracji dla stylowego przedpokoju. Foto: instagram.com/bridgetfoleydesign

Charakterystyczny plakat

Umieszczając w przedpokoju np. plakat z ulubionego filmu, reklamę wystawy albo zdjęcie idola, dajesz gościom pierwszą możliwość dowiedzenia się o tobie czegoś wyjątkowego. To także świetny pierwszy temat do rozmowy, a dla ciebie – podkreślenie roli danej osoby lub dzieła w twoim życiu.

5 inspiracji dla stylowego przedpokoju. Foto: instagram.com/number7interiors

Intrygujący wieszak

Przedpokój przeważnie pełni rolę garderobę, w której zostawiamy buty, okrycia wierzchnie, ale także torebki czy inne podręczne akcesoria. Jednak nawet wieszak może być wykonany z fantazją, która przyciągnie uwagę każdego gościa.

5 inspiracji dla stylowego przedpokoju. Foto: instagram.com/mariaplusvier