7 staników, które każda z nas powinna mieć w szufladzie

Każda kobieta ma swoją ulubioną bieliznę, ale jest kilka modeli niezbędnych w damskiej garderobie.

PASSION 33808_33809-99X
Staniki, które każda z nas powinna mieć w szufladzie

To właśnie dzięki nim założysz delikatną koszulę bez obaw o to, że jest przezroczysta, i podkreślisz dekolt w gorsetowej sukience bez ramiączek.

Stanik na co dzień – powinien być najlepszym przyjacielem kobiety, w końcu spędza z nim mnóstwo czasu. Jego podstawowe cechy to wygoda, właściwe podtrzymanie i formowanie biustu. Ważne więc, by był dobrze dopasowany w obwodzie, o wygodnych ramiączkach i głębokich miseczkach, z których nic nie będzie wystawać. W zależności od potrzeb możesz wybrać model bez fiszbinów, z fiszbinami, z miękkimi lub usztywnianymi miseczkami. Nie obawiaj się bardziej zabudowanych modeli – to właśnie one doskonale kształtują biust, za to są ukryte pod ubraniem.

Do głębokich dekoltów – to stanik, który uniesie i zalotnie wyeksponuje biust, ale nie będzie wystawał spod wyciętych sukienek i bluzek. W tej funkcji najlepiej sprawdzają się staniki typu plunge z głęboko wyciętymi miseczkami.

W beżowym kolorze – z bazowego zestawu biel – czerń – beż ten jest najbardziej uniwersalny. Zbliżony do koloru skóry, stanie się niewidoczny pod przejrzystą bluzką w każdym kolorze, w razie potrzeby może więc zastąpić biały stanik pod białą koszulą i czarny pod ciemnym ubraniem.

Z odpinanymi ramiączkami, tzw. bardotka – absolutny must have nie tylko latem. Jest także podstawą wieczorowych stylizacji, gdy zależy nam na całkowitym odsłonięciu ramion lub nietypowym dekolcie. Dzięki swojej konstrukcji poradzi sobie także z podtrzymaniem dużego biustu mimo braku ramiączek. Do sportowych bluzek typu bokserka daje możliwość zapinania ramiączek na plecach na krzyż.

O gładkich miseczkach – dzięki tym modelom na delikatnej tkaninie nie odciśnie się żaden szew, są więc najlepsze do wszelkich lejących się materiałów i dopasowanych ubrań. Nadają też piersiom bardzo regularny kształt, wyglądasz więc elegancko i zmysłowo. Pamiętaj tylko, by został dobrze dopasowany – z miseczek nie powinny wystawać fałdki!

Stanik sportowy – jego zadanie to utrzymanie piersi w jednej pozycji przy najbardziej dynamicznych ruchach. Dlatego ważne jest, by dobrze trzymał się w obwodzie, podtrzymywał piersi, miał szerokie, niewpijające się w skórę ramiączka i głębokie miseczki. Typowe sportowe staniki wyglądają jak krótkie topy, ale rozwiązaniem może być także miękki, codzienny biustonosz.

Główny bohater wieczoru – musi przykuwać uwagę i doskonale eksponować piersi, a wycięcia, kuszące koronki, nasycone kolory albo przezroczystości są tu wręcz obowiązkowe. W tym wypadku warto wykorzystać modele typu push-up, z podnoszącymi biust wkładkami.