Adam Nergal Darski w grze. Behemoth zadebiutuje w polskiej produkcji Apocalipsis

Najbardziej rozpoznawalny polski zespół na świecie debiutuje w nowym medium. Nergal, lider zespołu Behemoth, pojawi się ze swoim mrocznym głosem w nowej polskiej grze przygodowej Apocalipsis: Harry at the End of the World. Ten inspirowany średniowiecznymi grafikami tytuł zagra też nową, nastrojową wersją muzyki Behemotha. Wydawcą gry jest studio Klabater, a dytrybutorem CDP.

,,Apocalipsis: Harry at the End of the World” to debiut muzyki zespołu Behemoth w świecie gier wideo. Dzięki narracji Nergala i budującej atmosferę kompozycji Behemotha, Apocalipsis zapowiada się na diabelsko wciągające doświadczenie.

Zajrzyj za kulisy nagrania z Nergalem w specjalnie przygotowanym na tę okazję filmie:

Idealne połączenie

,,Apocalipsis: Harry at the End of the World” to gra przygodowa, w której każde miejsce i każda postać są inspirowane klasycznymi rycinami wykonanymi przez XV i XVI-wiecznych artystów, takich jak Hans Holbein, Michael Wolgemut, czy Albrecht Dürer. Apocalipsis to tchnięcie nowego życia w klasyczne ryciny tworzące nowy świat, inspirowany Apokalipsą św. Jana i estetyką Danse Macabre, który jest pełen lęku, śmierci i zarazy. To nietuzinkowe połączenie sztuki i filozofii średniowiecza z grami wideo idealnie zgrywa się z wrażliwością zespołu Behemoth:

Estetyka i styl w jakim jest wykonana gra Apocalipsis są bliskie temu, co robię na co dzień i co lubię. Mnie zawsze inspirują i stymulują rzeczy, które są mroczne. Jestem na przykład fanem Gustawa Doré, którego ilustracje towarzyszą moim ulubionym książkom, np. “Rajowi Utraconemu” Miltona. Koresponduje to z tym, czym się zajmuję na co dzień w życiu zawodowym i prywatnie, bo to są moje pasje– mówi Nergal

Według Krzyśka Grudzińskiego, reżysera gry, trudno o lepsze połączenie:

Długo szukaliśmy najlepszego głosu do Apocalipsis i przez ten cały czas odpowiedź była na wyciągnięcie ręki. Nergal i Behemoth naturalnie pasują do naszej gry, do wybranej przez nas estetyki, symboliki i poruszanych motywów. Dla mnie jest to coś, co idealnie domyka moją wizję.

Adam Nergal Darski w grze. Behemoth zadebiutuje w polskiej produkcji Apocalipsis

Niebezpieczna wyprawa

W Apocalipsis wcielasz się w Harry’ego, dla którego utrata jego ukochanej oznacza koniec świata. Teraz musi wyruszyć w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę, by ją odzyskać.

Fabuła w Apocalipsis opowiadana jest poprzez prowadzenie dwóch połączonych ze sobą historii – pierwszej, która opowiadana jest graczowi bezpośrednio oraz drugiej, symbolicznej, opowiadanej przez napotykane w grze istoty i odwiedzane miejsca. To podejście nie tylko pasuje do średniowiecznych inspiracji gry, lecz także do twórczości Behemotha. Jak podsumowuje to Nergal:

Przede wszystkim podjąłem się tego wyzwania, bo fajnie jest być częścią gry. Do tego to, że Apocalipsis jest mroczne i pełne okultystycznej symboliki sprawia, że jest to dla mnie jeszcze bardziej atrakcyjne. Do tego w grze znajdzie się muzyka Behemotha przygrywająca w tle, co może być fajnym wyzwaniem dla naszych fanów, by wyłapać nasze brzmienie

Adam Nergal Darski w grze. Behemoth zadebiutuje w polskiej produkcji Apocalipsis

Apocalipsis: Harry at the End of the World trafi na Windows i Mac OS już niebawem.