Znamy zdobywcę nagrody Poland National Award

Znamy zdobywcę nagrody Poland National Award w największym na świecie konkursie fotograficznym: Sony World Photography Awards 2016

The photograph was taken on the Japanese island of Teshima. It pictures a refined fusion of architecture, nature and art.

Polski fotograf Bartosz Haduch zdobył nagrodę Poland National Award, przyznawaną w ramach największego na świecie konkursu fotograficznego: Sony World Photography Awards.
Praca Haducha „Okno na Teshima” została uznana przez lokalnego jurora za najlepsze pojedyncze zdjęcie autorstwa polskiego fotografa zgłoszone w dowolnej z 10 kategorii otwartych konkursu.

Haduch, architekt z Gliwic mieszkający obecnie w Krakowie, zdobył aparat Sony ILCE‑7M2K. Dodatkowo jego zwycięskie zdjęcie zostanie opublikowane w dorocznej księdze konkursu Sony World Photography Awards, a od 22 kwietnia do 8 maja będzie prezentowane na wystawie Sony World Photography Awards 2016 w londyńskim Somerset House. Na ekspozycji tej będzie także można obejrzeć nagrodzone i finałowe zdjęcia z konkursu profesjonalnego, otwartego i młodzieżowego, jak również pierwszą w Europie obszerną prezentację prac laureatów tegorocznej nagrody za wybitny wkład w fotografię: chińsko-japońskiego małżeństwa RongRong & inri uprawiającego fotografię artystyczną.

Nagrodzony obraz „Okno na Teshima” to olśniewające zdjęcie architektoniczne wykonane na japońskiej wyspie Teshima.

— Architektura zawsze była moją pasją — komentuje Haduch wygraną. — Cieszy mnie nie tylko jej projektowanie, lecz także pisanie o niej i ukazywanie jej na zdjęciach. Nagroda Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2016 jest dla mnie zaszczytem.

Kolejne miejsca w polskiej edycji konkursu National Award zajęli:

    II miejsce — Filip Wolak

Snowy Central Park on March 2nd, 2015

    III miejsce — Patryk Kuleta

The image comes form the ongoing iPhone series of "Modern Cathedrals", it was shot in September in Strasbourg and represents Cathedrale Notre Dame de Strasbourg.

W programie National Awards nagradzane są najlepsze pojedyncze zdjęcia wykonane przez lokalnych fotografów z 60 krajów z całego świata, od Argentyny po Australię. Swoje prace mogą zgłaszać fotografowie o różnym poziomie umiejętności.

W dniu dzisiejszym ogłoszono listę zwycięzców wszystkich 60 konkursów National Awards.