Artystyczna nuta w garderobie – czemu nie?

Letnie dni obfitują w różnorodność wzorów, barw 
i fasonów. Wśród wielu nowych propozycji wybieramy kilka projektów, które szczególnie wpasowują się w estetykę środowiska artystycznego, za pomocą unikatowej formy i detali.

 

Artystyczna nuta w garderobie – czemu nie?

Ulubieńcy letnich festiwale – frędzle i okulary lenonki. W lekko grunge’owym wydaniu tworzą stylizację wpasowującą się nie tylko w klimat koncertów, ale również propozycję na  co dzień. Klasyczny model jeansów zestawiony z T-shirtem udekorowanym frędzlami, okulary przeciwsłoneczne, plecak i ikoniczne oksfordki Dr. Martens to klasyka przedstawiona na nowo.

Artystyczna nuta w garderobie – czemu nie?

W ostatnim czasie świat popkultury na nowo pokochał ilustracje, kolaże oraz ciekawe graficzne propozycje przedstawiane przez artystów z całego świata. Cząstkę tego trendu inspirowanego sztuką odnajdujemy w lekko abstrakcyjnych projektach koszulek, gdzie printy tworzone są na wzór sztuki współczesnej. Ekscentryczny T-shirt łączymy z ulubionymi jeansami i dodatkami w duchu vintage – takimi jak okulary o nietypowym kształcie, nerką czy sneakersami zdobionymi kokardą. 

Artystyczna nuta w garderobie – czemu nie?

Nadruki na dobre zadomowiły się w casualowej garderobie.  Najnowsze propozycje od Answear  proponują jednak nowe rozwiązanie, tym razem zamiast widocznych logotypów sięgamy po chwytliwe slogany subtelnie zdobiące odzież. Co więcej – łączymy otagowane elementy ze sobą, tworząc unikatowy look. Tak jak w przypadku koszulki z zabawnym hasłem połączonej  z ponadczasowymi butami od Dr.Martens, również dostępnych na platformie sklepu. 

Artystyczna nuta w garderobie – czemu nie?

Nieco bardziej romantyczny look z elementami zwierzęcych wzorów stworzymy, wybierając sukienkę maxi ze stójką, inspirowaną połyskiem wężowych łusek, a stonowaną za pomocą klasycznej  czarno-białej kolorystyki. Dobierając do niej kapelusz z rondem, klapki, małą torebkę i rzemieślniczą biżuterię od polskiej marki, osiągniemy look idealny zarówno na eleganckie wyjście, jak i dzień spędzony w plenerze z pędzlem i płótnem.