Atrakcje i noclegi w Krynicy Morskiej

Krynica Morska jest jednym z tych nadmorskich kurortów, które w najbliższym czasie mogą dorównać popularnością taki miastom jak Kołobrzeg, Ustka czy Mielno.

Atrakcje i noclegi w Krynicy Morskiej

Popularność Krynicy bierze się z kilku czynników: począwszy od licznych atrakcji turystycznych poprzez piękne i rozległe plaże, aż po uzdrowiskowy charakter miasta i dobrze rozwiniętą bazę hotelową. Krynica Morska spełnia więc wszelkie warunki do tego, by spędzić tam udany urlop, na który decyduje się coraz większa liczba turytów. Dowiedz się, co warto zobaczyć w okolicy i gdzie szukać komfortowych i niedrogich noclegów.

200 lat uzdrowiskowej i turystycznej tradycji

Turystyczno-uzdrowiskowy charakter Krynicy Morskiej sięga XIX wieku. Szczególnie w okresie Dwudziestolecia Międzywojennego, kurort ten cieszył się sporą popularnością wśród turystów, a już w 1841 roku uruchomiono regularne połączenia śródlądowe do Elbląga. Współcześnie, Krynica Morska również zyskuje miano jednego z najbardziej popularnych kurortów turystycznych na Mierzei Wiślanej. Cechą, która ma wpływ na zainteresowanie rejonem, jest świeże powietrze, bogate w jod i inne wartościowe substancje. Nic więc dziwnego, że Krynica Morska jest jednym z najchętniej wybieranych ośrodków uzdrowiskowych. Tutejsze sanatoria cieszą się bardzo dobrą opinią, zarówno jeśli chodzi o standard lokalowy, jak i o efektywność turnusów rehabilitacyjnych. Nic dziwnego, że przyciągają osoby z różnych zakątków kraju, jednak trzeba liczyć się ze stosunkowo długim okresem oczekiwania na wolne miejsce.

Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej?

Jednak Krynica Morska to nie tylko uzdrowisko. To przede wszystkim miejsce, w którym możemy wypocząć nad brzegiem morza, ale także aktywnie spędzić czas, korzystając z bogatej oferty turystycznej. Jedną z największych atrakcji miasta jest z pewnością latarnia morska, na którą możemy wejść po 102 stopniach, płacąc jedynie kilka złotych za bilet. Z latarni rozciąga się przepiękny widok na Mierzeję Wiślaną. W okolicznych smażalniach i knajpkach skosztujemy pysznych, świeżych ryb i będziemy mogli napić się regionalnego piwa z jednego z nadmorskich browarów. Krynica Morska słynie także z prężnie działającego Jacht Klubu i organizowanych corocznie w sezonie letnim regat, które przyciągają sporą widownię. Stosunkowo niedawno w okolicy odkryte zostały także solanki, które także cieszą się coraz większą popularnością.

Bogactwo naturalnego krajobrazu

Narzekać nie będą również miłośnicy pięknych widoków i naturalnego krajobrazu, bo tutejsza okolica pełna jest lasów i urokliwych zakątków, w których spotkać można wiele gatunków ptaków i dzikiej zwierzyny. Sporą popularnością cieszy się m.in. rezerwat kormoranów. Naturalne bogactwo tutejszej przyrody sprawia, że Krynica Morska często określana jest najpiękniejszym zakątkiem Mierzei Wiślanej.

Noclegi w Krynicy Morskiej

Jeśli chodzi o noclegi w Krynicy Morskiej, odwiedzający ją kuracjusze mogą skorzystać z oferty ośrodków leczniczych „Albatros”, „Zefir” oraz wielu innych. Na turystów czekają z kolei hotele, liczne pensjonaty, a także kwatery prywatne, oferujące noclegi już od kilkunastu złotych za osobę. Decydując się na wybór pokoju, warto sprawdzić, czy mamy do dyspozycji własną łazienkę, czy będziemy korzystać z toalety wspólnej, mieszącej się na korytarzu. Jadąc na wakacje z całą rodziną, warto pomyśleć o wynajmie mieszkania z pełnym wyposażeniem – opcja taka daje nam duży komfort i często jest bardziej opłacalna niż wynajem pokoju lub miejsca w hostelu. Warto skorzystać z porównywarek internatowych, dostarczających aktualnych informacji o bazie noclegowej regionu.