Bikini, czyli zdrowe i jędrne ciało – zabieg CRISTAL®

Rozmawiamy z doktor Beatą Kociembą - dermatologiem, lekarzem medycyny estetycznej, właścicielką Europejskiego Instytutu Dermatologi Estetycznej, Laserowej i Kosmetyki.

Bikini, czyli zdrowe i jędrne ciało – zabieg CRISTAL®. Foto pixabay

Każda kobieta – szczególnie po świętach – ma głowę zaprzątniętą nadwyżką w talii, biodrach czy udach. Od czego należy zacząć, aby przygotować się do sezonu bikini?

Musimy zadbać o siebie całościowo, bardzo ważna jest dieta, ruch oraz możliwość skorzystania z zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Święta sprzyjają objadaniu się słodyczami czy piciu alkoholu. Wtedy to zwykle nabywamy około 2–3 kg. Aby się ich pozbyć, warto zadbać o spalenie tkanki tłuszczowej. W gabinecie możemy polecić zabieg kriolipolizy.

I od niego powinnyśmy zacząć?

Tak, bo działa w sposób konkretny, ale efekt jest odwleczony w czasie. Wykorzystujemy działanie zimna na tkankę tłuszczową, która jest wyjątkowo wrażliwa na niskie temperatury. Czyli schłodzenie jej do 3–4 stopni Celsjusza będzie powodowało spowolnienie metabolizmu komórki tłuszczowej i powolne jakby obumieranie. Pozbywamy się nadmiaru komórek tłuszczowych na zawsze. Ale pamiętajmy, że mają one duży potencjał zwiększania swoich rozmiarów, a nie namnażania się – te, które pozostały, mogą się rozszerzać i znów wypełniać zawartością tłuszczową. Nie chcemy usunąć nigdy wszystkich komórek, ponieważ tkanka tłuszczowa powoduje, że ciało jest gładkie i dobrze wygląda. Osłania ona mięśnie i kości. Usuwając komórki tłuszczowe, zmniejszamy potencjał do tycia. I jednocześnie odchudzamy.

Jaki efekt może przynieść ten zabieg?

Jeden zabieg kriolipolizy zmniejsza obwód o ok. 1 cm z grubości tkanki tłuszczowej. Czyli gdy wykonamy 2–3 zabiegi, mamy mniej w obwodzie o te 2–5 cm. Dla pewności można zbadać urządzeniem USG.

Co dalej?

Po takim zabiegu komórki tłuszczowe będą się wchłaniały przez okres 5–6 tygodni. Czyli po tym czasie uzyskamy to, co po jednym zabiegu możemy zyskać. I jeżeli chcemy, aby efekt był jeszcze lepszy, powtarzamy zabieg.

Czy z zabiegu może skorzystać nastolatka, czy jest on skierowany do osób dojrzałych?

Tak, gdyż nie jest to zabieg z ograniczeniem wiekowym.

A czy nie będzie to pójście na łatwiznę? Przecież w nastoletnim wieku metabolizm jest sprawniejszy i szybciej można się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Należy pamiętać, że kriolipoliza skutecznie pomaga nam zredukować tkankę tłuszczową, natomiast nie ma wpływu na to, jak żyjemy i jakie mamy nawyki.

Co w przypadku, gdy jednak mam trochę tkanki tłuszczowej, ale planuję zajść w ciążę?

Najlepiej przesunąć zabieg na czas po porodzie, lub wykonać go nie później niż na 3 miesiące przed zajściem w ciążę.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Ten rodzaj zabiegu nie wymaga specjalnych ograniczeń ani przygotowań. CRISTAL® jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezbolesnym oraz w pełni bezpiecznym. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Na jakich obszarach ciała można wykonać zabieg?

Kriolipoliza-CRISTAL® może być stosowana na różnych obszarach ciała, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Są to:

• brzuch,
• boczki,
• biodra,
• uda,
• ramiona.

Jak przebiega zabieg pod względem technicznym?

Rozpoczynamy od zaaplikowania żelu na obszar ciała, który zostanie poddany zabiegowi. Następnie nakładamy specjalny jednorazowy podkład nasączony żelem, który skutecznie chroni przed odmrożeniem. Kolejnym krokiem jest przyłożenie aplikatora, który zasysa fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową i rozpoczyna zamrażanie. W trakcie zabiegu można się zrelaksować, słuchać muzyki lub czytać książkę. Trwa 60 minut, po jego zakończeniu należy wykonać masaż trwający około 5–10 minut, aby przyspieszyć proces limfatyczny.

Czy łączymy ten zabieg z innym, dodatkowym?

Najczęściej z falą akustyczną, która nam jeszcze zdrenuje uwolnioną zawartość komórek tłuszczowych, przemieści do węzłów chłonnych, jak również zapewni właściwe pobudzenie metabolizmu.

W jakich odstępach czasu można wykonać zabiegi poszczególnych części ciała?

Zabieg na kolejną okolicę można wykonać już następnego dnia.

Rozmawiała Monika Rebelak/obcasy.pl

Bikini, czyli zdrowe i jędrne ciało – zabieg CRISTAL®
Bikini, czyli zdrowe i jędrne ciało – zabieg CRISTAL®
Bikini, czyli zdrowe i jędrne ciało – zabieg CRISTAL®

Wpis znaleziono dzięki:

- Kriolipoliza

- Odchudzanie

- Usuwanie tłuszczu