Bluzy ciepłe i bluzy ładne

To potrzeba jest matką wynalazku. Kiedy jednak wynalazek już jest wynaleziony i podstawowa potrzeba jest zaspokojona, nowa rzecz wpada w normalne tryby naszego świata.

Bluzy ciepłe i bluzy ładne

Dopada ją moda, szarpią nią różne preferencje osób korzystających z tych rzeczy, a w końcu pojawia się też kreatywność wraz z innowacyjnością, które potrafią nadać rzeczy zupełnie nowego charakteru i wyglądu. Tak właśnie jest z bluzami męskimi z kapturem, które powstały dla bardzo ściśle określonego celu, a dzisiaj najczęściej stanowią po prostu element estetyczny i wygodny dla każdego.

Bluza z kapturem, czyli bezpieczeństwo i ciepło

Nietrudno zgadnąć, dlaczego powstały bluzy męskie z kapturem. Ich zadaniem było zapewnianie ciepła pracownikom przemysłowym oraz chronienie ich przed spadaniem na głowę różnych rzeczy. Czy to opiłków, czy jakichś pyłów, wody, a w pewnym zakresie potrafiły też chronić przed hałasem. W krótkim czasie takie chroniące przed wiatrem ciepłe, początkowo bardzo grube bluzy stały się elementem codziennej odzieży ze względu na swoje nie podlegające dyskusji walory praktyczne. W momencie, kiedy na pierwszej bluzie z kapturem została naszyta kieszeń, paradoksalnie zainspirowana damskimi mufkami, powstało odzienie szalenie użyteczne. Uchodziło ono początkowo za plebejskie, ale jego zalety szybko zostały odkryte przez osoby praktyczne.

Bluza z kapturem w dzisiejszych czasach

Obecnie bluza męska z kapturem bardzo rzadko jest już elementem stroju roboczego. Mamy dzisiaj zdecydowanie lepsze, bardziej specjalistyczne rozwiązania, których nie będziemy zastępować bluzami. Byłoby to nierozsądne z prakseologicznego punktu widzenia. Bluzy męskie z kapturem dostały się za to do mainstreamu mody i zostały mocno odchudzone. Kiedy tylko skończyły się lata dziewięćdziesiąte minionego stulecia i workowaty ubiór trafił do lamusa, bluzy tego typu stały się obcisłe, a do tego bardzo często ich kolorystyka ewoluowała w kierunku krzykliwości. Warto zauważyć, że ich produkcją zaczęły zajmować się inne marki. Początkowo były to propozycje przede wszystkim mniej znanych projektantów, które trafiały do dyskontów. Obecnie bluzy męskie z kapturem paradują na równych prawach po wybiegach w Paryżu, Mediolanie czy Florencji. Ich jednolitość została zastąpiona bogactwem kreatywnych konwencji.
Mimo wszystko wiele z nich zachowało jednak swój podstawowy charakter i w połączeniu z nowoczesnymi technologiami stały się chociażby partnerami osób uprawiających jogging oraz ważnym elementem stroju wielu innych sportowców.

http://ombre.pl/pol_m_Dla-niego_Bluzy-151.html

 

Artykuł partnera