„Boży Szaleńcy” w Kinie Praha

Tematem filmu jest walka duchowa, a dokładnie walka z Szatanem. Autor filmu, Michał Kondrat, przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach Ojców Kościoła.

bozy szalency
01. czerwca o godz. 20.00 Kino Praha zaprasza na filmowe spotkanie, które odbędzie się w ramach cyklu „Boży Szaleńcy”. Pokażemy film „Jak pokonać szatana” w reżyserii Michała Kondrata, a spotkanie z widzami poprowadzą ks. Marek Kotyński oraz mgr Paweł Kęska.

W odpowiedzi na ogłoszenie Roku Życia Konsekrowanego oraz tegoroczny II Sobór Watykański zapraszamy do Kina Praha na cykl „Boży Szaleńcy”. Poprzez projekcję ciekawych filmów dotyczących życia duchownych chcemy zainspirować do wspólnej refleksji i dyskusji nad zdumiewającym fenomenem życia zakonnego.
„Boży Szaleńcy” to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z kinem religijnym adresowanym do ludzi zainteresowanych fenomenem życia zakonnego, a także do seminarzystów, nowicjuszy oraz wszystkich tych, którzy szukają inspiracji duchowych. Filmy, w większości fabularne, zostały dobrane tak, aby widz mógł odkryć głębszy sens życia i pracy ludzi, świadomie poświęcających się Bogu i człowiekowi przez śluby zakonne. Widzowie poznają duchowe dylematy, realne wyzwania i niebezpieczeństwa, przed którymi stają zakonnicy.

Po projekcjach zapraszamy na dyskusje, które prowadzą: ks. Marek Kotyński i mgr Paweł Kęska. Filmy
pokazywane w ramach cyklu będą punktem wyjścia do dyskusji nad fenomenem ludzi, którzy poświęcają życie Bogu.
o. dr Marek Kotyński – redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca. Profesor Papieskiego Wydziału
Teologicznego sekcji Jana Chrzciciela w Warszawie, gdzie wykłada duchowość współczesną, zagadnienia nowej ewangelizacji i kieruje Forum Filmów Nie-zwyczajnych. Specjalizuje się w badaniach nad ekspresją doświadczenia duchowego w kulturze, zwłaszcza w filmie. Pracuje również, jako rekolekcjonista w Polsce i za granicą.
mgr Paweł Kęska – historyk sztuki, teolog, fotograf, dziennikarz radiowy zajmujący się publicystyką kulturalną, społeczną i historyczną. Prezenter Radia Warszawa.
Cykl „Boży Szaleńcy” współorganizowany jest przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich
i Żeńskich w Polsce oraz Radio Warszawa.

WWW.KINOPRAHA.PL
PROGRAM: „Boży szaleńcy”:
11 maja, godz.20.00 – „Jak pokonać szatana”
reż. Michał Kondrat, rok produkcji: 2013, czas: 1h 10min.
Tematem filmu jest walka duchowa, a dokładnie walka z Szatanem. Autor filmu, Michał Kondrat, przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach Ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów świata, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi można się dowiedzieć, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem. Eksperci mówią, jak prawidłowo powinniśmy sprawować modlitwę o uwolnienie, kto może zwracać się do Szatana w formie rozkazującej, oraz jak to robić bezpiecznie. W filmie znajdzie się też wywiad z mocno dręczoną Włoszką i modlitwa nad nią. Autor filmu spotyka się również z Anią Golędzinowską, słynną modelką, która opowiada mu o silnych dręczeniach demonicznych, których doświadcza od chwili nawrócenia.

PROGRAM „Boży szaleńcy”
Wybrany poniedziałek, godz.20.00
Cena biletu – 12 zł