Buty do biegania ASICS – recenzja

Buty do biegania ASICS
Foto Redakcja Obcasy.pl

Podejście do sportu

Nie trzeba być zawodowym biegaczem czy sportowcem, by stwierdzić – tak, to jest to! I właśnie z tej perspektywy opowiem Wam o przygodzie, której inspiracją były buty do biegania ASICS. Mój tryb życia ze względu na pracę jest siedzący, jednak mając to na uwadze, staram się ćwiczyć w wolnym czasie. Dbam, aby w moim życiu był balans. W chwilach, gdy rezerwuje czas na ćwiczenia fizyczne, mam kilka priorytetów. Jednak najważniejszym i najbardziej oczywistym jest wygoda. Z takim nastawieniem zabrałam się za poszukiwanie dobrych, wytrzymałych i oczywiście wygodnych butów do biegania. Uważam, że czas spędzony naćwiczeniu swojego ciała powinien być przyjemnością, a dobry ekwipunek sportowy to klucz do sukcesu.

Buty do biegania ASICS
Buty do biegania ASICS – recenzja

Przeznaczenie butów ASICS

Miałam okazję przetestować model ASICS FUJISPEED. Na stronie producenta przeczytamy, że to model wygodny i trwały. To para, która idealnie wpisała się w moje początkowe wymagania. Buty do biegania ASICS FUJISPEED dzięki specjalistycznej podeszwie przeznaczone są zadań terenowych. Cholewka z lekkiego materiału Nexkin zapewnia pełną amortyzację w przypadku, gdy np. udamy się na przechadzkę biegową po lesie. Nie trudno tam o przypadkowe atrakcje w postaci nierównego terenu, kamyczków, czy kawałków drewna na ścieżce. Buty do biegania ASICS FUJISPEED posiadają dodatkowo płytkę napędową Pebax oraz technologię GUIDESOLE. Cała ta technologia sprawia, że z łatwością pokonamy każdy teren, a niewygodne buty nie będą już wymówką.

Buty do biegania ASICS – recenzja

Buty do biegania ASICS FUJISPEED –  opinia

Pierwsze spotkanie z butami ASICS uznaje za udane. Dobrze wyprofilowany but to niesamowita ulga dla stóp. Przygoda jednak zaczęła się, gdy wybrałam się do pobliskiego lasu pobiegać. Oczywiście przed tym udałam się na krótką rozgrzewkę na skromną siłownię na powietrzu. Rozruszałam stawy i pobiegłam! Buty sprawdziły się zarówno w terenie, jak i przy rozgrzewce w środowisku miejskich nierówności. To zdecydowanie obuwie do zadań specjalnych, jak i tych zwyczajnych. ASICS to z pewnością uczucie lekkości i pełnego komfortu. Buty ASICS dały mi swodobę. To doświadczenie oceniam na plus. Jedynym minusem jest zaniżona rozmiarówka. Jeśli zdecydujecie się na buty ASICS, weźcie to pod uwagę lub sprawdźcie dokładnie wymiary wkładek. To powinno rozwiązać ten problem. Model ASICS FUJISPEED dostaje ode mnie piątkę z plusem i na pewno zostanie ze mną na dłużej. Czekają nas kolejne biegowe przygody.