Miłość na całe życie – jakie są jej sekretne składniki?

Każda z nas czeka na księcia z bajki. W momencie kiedy już takowego odnajdziemy, mamy nadzieje, iż zostanie z nami do końca naszych dni. Czy aby na pewno?

Miłość na całe życie – jakie są jej sekretne składniki?

Rozmowy z ukochanym o wspólnej przyszłości są czymś niezwykle miłym. Snujemy wielkie plany, wizualizujemy scenę zaręczyn, ślubu, aż w końcu debatujemy nad imionami dla potomstwa. Mężczyźni z reguły starają się być tolerancyjni, lecz poruszanie tak poważnych tematów, nawet z lekkim przymrużeniem oka, zdaje się być niekiedy za dużym ciśnieniem.

Partner, który Cię kocha mimo wszystko nie będzie nazbyt gwałtownie uciekał od tego typu rozmów. Będzie starał się zrobić Ci przyjemność. Jesteś dla niego priorytetem i bez wątpienia będziesz to czuć.

Twój ukochany robi coś dla Ciebie, Ty robisz coś dla niego. Wspólna droga życiowa to niełatwa sztuka kompromisu. Lecz jeżeli łączy was prawdziwa więź poradzicie sobie z wszelkimi trudnościami i przeszkodami na swojej drodze. Jedno jest pewne – aby związek był stabilny i długotrwały powinien składać się z kluczowych elementów.

Wspólny światopogląd

Wasze wartości i zasady dotyczące życia powinny być spójne. Wiadomo, iż jako dwójka zupełnie odmiennych ludzi, nie możecie oczekiwać 100% zgodności. Jednak w fundamentalnych kwestiach musicie być zgodni.

Intencja i zaangażowanie

Druga połówka musi czuć, że jest najważniejsza. Oboje powinniście pokazywać zaangażowanie i robić wszystko, by wam się udało. Oczywiście każdy potrzebuje czasu dla siebie i to również trzeba uszanować. Czasem natłok pracy nie pozwala spotkać się z ukochaną osobą. Jeżeli jednak taka sytuacja powtarza się zbyt często – warto zastanowić się nad wasza relacja. Warto wcześniej ustalić jaki model związku najbardziej nam odpowiada i jakie zachowania u partnera są nie do przyjęcia. Dzięki takim ustaleniom unikniecie niepotrzebnych kłótni i nieprzyjemnej atmosfery.

Intymność i więź fizyczna

Musicie czuć, że partner jest blisko. Częste całusy oraz przytulanie się są oznaką uczucia, którym darzycie swojego mężczyznę. Oczywiście bardzo ważną kwestią w relacji jest seks. Wiele osób uważa, że kiedy znika zafascynowanie seksualne, znika również związek. Regularny kontakt fizyczny, ale i również drobne pieszczoty utrzymują odpowiednią temperaturę w między partnerami.

Miłość na całe życie – jakie są jej sekretne składniki?

Partnerstwo

Jesteście dla siebie przyjaciółmi. Macie wspólne zainteresowania i wspólna wizję życia. Stanowicie pewnego rodzaju drużynę, w której każdy musi dać coś od siebie, aby wszystko funkcjonowało w odpowiedni sposób. Pojawiające się na waszej drodze problemy pokonujecie razem, umiecie przyznać się do popełnionych błędów i docenić najmniejsze gesty swojej drugiej połówki. Jako kobieta czujesz się bezpieczna w ramionach swojego mężczyzny. Jesteście dla siebie ostoją spokoju, w której ukrywacie się przed światem w razie jakichkolwiek problemów. Możecie szczerze rozmawiać – nawet o sprawach nieco trudnych, bądź drażliwych. Koniec końców zawsze dochodzicie do kompromisu, który pozwala wrócić wam na odpowiednie tory relacji.

Budowanie związku nie należy do najprostszych rzeczy. Warto jednak poświęcić trochę czasu i energii, aby stworzyć z drugim człowiekiem coś magicznego i niepowtarzalnego.