Cała prawda o ludzkim ciele – nowy cykl w BBC Earth

cala_prawda_o_ludzkimciele_dieta

Dzięki temu cyklowi możemy dogłębnie poznać fascynujący świat ludzkiego ciała. Jak wyglądają procesy metaboliczne? Czy cukier jest tak samo niezdrowy jak tytoń? I czy dieta mieszkańców Ekwadoru jest zdrowsza niż dieta przeciętnego Europejczyka?

Dbałość o zdrowie, sprawność fizyczną i urodę stało się ważnym elementem i wyznacznikiem stylu życia. Polacy coraz częściej zastanawiają się na tym, czy dobrze się odżywiają i jak funkcjonuje ich organizm.
BBC Earth pomoże im zgłębić widzę na temat ludzkiego organizmu w cyklu programów pod wspólnym tytułem Cała prawda o ludzkim ciele. Dzięki programom z tej serii Polacy dowiedzą się, jak funkcjonuje ludzki organizm, co pomaga mu zachować sprawność, a co przyspiesza proces starzenia się. O największych zagrożeniach dla ludzkiego zdrowia, ale też o dobrodziejstwach współczesnej nauki opowiemy w kwietniu i maju na antenie BBC Earth.

Dieta dla ciebie
Seria 1 (3 odcinki). Niedziela 19 kwietnia, godz. 18:00

Wielbiciele diet i testowania nowych koncepcji żywieniowych będą mogli skonfrontować swoje przekonania na temat ich skuteczności z wynikami niezwykłego eksperymentu. W programie Dieta dla Ciebie, wykorzystując wiedzę najznakomitszych ekspertów z takich dziedzin jak: genetyka, biochemia, neurobiologia, dietetyka i medycyna behawioralna, autorzy programu weryfikują nową teorię na temat odchudzania.

Bazuje ona na najnowszych badaniach naukowych i sugeruje, że kluczem do zrównoważonego spadku wagi jest uświadomienie sobie, do jakiej grupy psychologicznej (tzw. „plemienia dietetycznego”) się należy. Według tej teorii jedynym sposobem na sukces w walce z nadwagą jest zrozumienie indywidualnych cech biologicznych swojego organizmu i wynikających z nich konkretnych potrzeb.
W tej serii zobaczymy, jak naukowcy sprawdzają tę teorię na grupie 75 osób, którym będziemy towarzyszyć w czasie wzlotów i upadków w trakcie wdrażania ich indywidualnych programów dietetycznych.