Capri Pink: Różowe wnętrze z mocnym akcentem

Pandemia nauczyła nas, jak pracować we własnych czterech ścianach. Dzięki przenosinom do domowych biur miejsca pracy mogły stać się bardziej spersonalizowane, lepiej odpowiadając potrzebom i gustom. Jak ożywić tę przestrzeń?

różowe wnętrze
Capri Pink: Różowe wnętrze z mocnym akcentem. Foto Annie Sloan.

Wchodząc do własnego domu chcemy się czuć dobrze. Nasze wnętrza powinny być odpowiednio wystylizowane, tak by promować łatwość zarówno pracy, jak i odpoczynku. W przypadku domowego biura ważne jest, aby pokój ten nie zniechęcał do twórczości i kreatywności. Najlepiej, jeśli panujący w nim nastrój jest energiczny i radosny. Pomóc w uzyskaniu podobnego efektu może odpowiedni kolor ścian, podkreślony pasującymi meblami i dodatkami. Tej wiosny wspaniale sprawdzi się różowe wnętrze w nowym odcieniu Capri Pink.

Różowe wnętrze

Planując aranżację domowego biura możemy sięgnąć po koncepcję total look. Chociaż używanie tych samych odcieni zarówno na ścianach, jak i meblach może niektórym wydawać się zbyt intensywne, to takie całościowe zanurzenie wnętrza w jednej barwie potrafi stworzyć odważny i ekspresyjny wygląd. Ten oryginalny zabieg ożywi przestrzeń, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na nasycone kolory typu Capri Pink. Mocny odcień różu został stworzony przez Annie Sloan, a jego koncepcję zainspirowała włoska wyspa, od której pochodzi nadana barwie nazwa.

różowe wnętrze
Capri Pink: Różowe wnętrze z mocnym akcentem. Foto Annie Sloan.

Odważne kolory

Żywe kolory we wnętrzach to niestety jeszcze rzadkość. Większość osób urządzających dom czy mieszkanie decyduje się bowiem na bardziej stonowane, często jasne barwy. To wielka szkoda, gdyż mocne kolory pozytywnie wpływają na koncentrację. Z tego powodu szczególnie dobrze sprawdzają się w przestrzeniach poświęconych do pracy czy nauki.

Zobacz także: Periwinkle w aranżacji wnętrz, ciemne wnętrze, w otoczeniu zieleni oraz beżów

Kolory komplementarne

Poza energetycznym Capri Pink, różowe wnętrze wzbogacić można ciemniejszymi odcieniami czerwieni, czerni czy bordo. Tak urządzona całość stworzy fantastyczne tło dla rozmaitych dodatków, szczególnie sztuki czy fotografii.

różowe wnętrze
Capri Pink: Różowe wnętrze z mocnym akcentem. Foto Annie Sloan.