Cellulit – czy istnieją łagodne sposoby na jego usunięcie?

Cellulit to jedna z dolegliwości, które bardzo trudno wyplenić z naszego ciała. Można stosować różne diety, kremy czy masaże, jednak tak na prawdę widoczne efekty dają jedynie profesjonalne zabiegi.

Cellulit – czy istnieją łagodne sposoby na jego usunięcie?

O cellulicie słyszały wszystkie kobiety. Nawet jeśli to nie one się z nim borykają, to znają kogoś, kto bez przerwy na to narzeka. Jednak przeróżne diety często bywają bezskuteczne. Co ciekawe, skala problemu nie zawsze jest zależna od wagi ciała. Cellulit może doskwierać zarówno osobie otyłej (co wydaje się naturalną koleją rzeczy), ale również bardzo szczupłej kobiecie.

Karboksyterapia

Najbardziej popularnym zabiegiem, z którego korzystają kobiety jest karboksyterapia. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pod dużym ciśnieniem dwutlenku węgla pod skórę. Dzięki temu naczynia krwionośne się rozszerzają i przyspieszają naturalne procesy regeneracyjne.

Karboksyterapia wywołuje krótkotrwały stan zapalny, który wzmaga produkcję kolagenu i elastyny. Po zabiegu paniom towarzyszy tylko uczucie zakwasów i mogą pojawić się siniaki, jednak sam zabieg jest bardzo bolesny i nie każda z kobiet jest w stanie to wytrzymać.

Czy więc istnieją inne alternatywy na pozbycie się cellulitu? Na te pytanie odpowiada kosmetolog Anna Adamowicz autorka TST Transpersonal Skin Therapy .

– TAK. Czułe, a przy tym ultraindywidualne podejście do problemu (uśmiech).

Opracowana przez kosmetolog metoda pracy opiera się na bardzo indywidualnym podejściu. Żaden zabieg nie jest standardowy, każdy jest częścią planu ułożonego na podstawie szczegółowego wywiadu. Najczęściej program obejmuje serię 4–6 zabiegów w 2–3-tygodniowych odstępach. Potem przeważnie wystarczają zabiegi przypominające raz na 3 miesiące lub rzadziej.

– Pierwszym krokiem w pracy z pacjentką metodą TST jest wnikliwa diagnoza polegająca na znalezieniu indywidualnej przyczyny cellulitu. Czasem pokrywają się one, a czasem zupełnie nie. To znaczy, że u dwóch kobiet możemy znaleźć tę samą przyczynę podstawową, np. słabe krążenie limfatyczne, ale bywa też, że dochodzą czynniki indywidualne, np. nietolerancja pokarmowa, i terapia u takiej pacjentki musi to uwzględniać – tłumaczy Adamowicz.

Zdaniem ekspertki kluczem skutecznej terapii ‘skórki pomarańczowej’ jest znalezienie kompleksowego rozwiązania. A rozwiązanie ‘szyte na miarę’ obejmuje zarówno właściwie dobrane do typu problemu zabiegi, ja też celowaną pielęgnację domową oraz budowanie zdrowych nawyków (najlepiej sprawiających nam przyjemność!).

– Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma uniwersalnych terapii antycellulitowych, które byłyby w 100% skuteczne. Każdy z nas jest przecież zupełnie inny – podkreśla autorka metody i proponuje zabiegi mogące stanowić przyjemną alternatywę dla karboksyterapii pod warunkiem, że potraktujemy je jako element kompleksowej ultraindywidualnej terapii obejmującej wiele różnych czynników, takich jak: regularna aktywność fizyczna, dobrze dobrana pielęgnacja domowa, odżywianie oparte o niski index glikemiczny, spokojny sen czy redukcja stresu.

Izometryczny masaż próżniowy

Punktem wyjścia do kompleksowej terapii cellulitu jest często nasz autorski zabieg – izometryczny masaż próżniowy, czyli masaż pompą próżniową na napiętych mięśniach. Zabieg jest niezwykle skuteczny odpowiadając na główną przyczynę cellulitu: kłopoty z krążeniem. Pierwszy etap, klasyczny masaż próżniowy, ma na celu pobudzenie krążenia limfatycznego, likwidację obrzęków oraz uczucia ciężkości nóg. W kolejnym etapie łączymy tradycyjny masaż próżniowy z gimnastyką. Ten rodzaj masażu, wykonany na napiętych mięśniach, pobudza spalanie tkanki tłuszczowej i doskonale poprawia sprężystość skóry. W tym czasie dochodzi do uaktywnienia spalania tkanki tłuszczowej. W trzecim ostatnim etapie pobudzamy fibroblasty do produkcji kolagenu. Tu świetnie modelują się pośladki i – jak mawiają nasze zachwycone pacjentki – ,, pupa unosi się do góry”. To zabieg-baza, który w widocznym stopniu redukuje cellulit i działa profilaktycznie, aby problem nie powracał.

Cellulit – czy istnieją łagodne sposoby na jego usunięcie?

COAX Med

W przypadku starszych pacjentek 35+ , gdzie mamy do czynienia z widoczną wiotkością skóry, a cellulit miejscowo jest wysoko rozwinięty tzn. widzimy go jak leżymy (np. na bryczesach, nad kolanami, ramionami czy brzuchu) świetnie sprawdza się HIGH TECH technologia COAX Med. To zabieg, który działa ze zdwojoną siłą w tym samym czasie. Fala ultradźwiękowa rozbija komórki tłuszczowe, następnie tłuszcz jest uwalniany i metabolizowany na potrzeby organizmu. W tym samym czasie monopolarna fala radiowa podgrzewa włókna kolagenowe powodując ich skracanie i syntezę nowych włókien kolagenowych. Dzięki zastosowaniu tutaj technologii zewnętrznego chłodzenia głowicy możemy włókna kolagenowe jeszcze silniej przebudowywać, gdyż efekt cieplny fali kumuluje się bezpośrednio we włóknach kolagenowych. COAX Med sprawdza się szczególnie u Pań, ale i u Panów (np. na brzuszki) dając efekt zwiększonej jędrności skóry- szczególnie wewnętrzna partia ud, bryczesy czy kolana, gdzie skóra najszybciej traci swoja jędrność na skutek działania siły grawitacji. Zabieg jest bardzo, bardzo przyjemny. Pacjentki podczas jego wykonywania zasypiają. To taki godzinny relaks raz na 7- 10 dni.

Cellulit – czy istnieją łagodne sposoby na jego usunięcie?

– Najważniejsze w terapii cellulitu jest, aby siłę działania bodźca (izometryczny masaż próżniowy czy COAX) była stopniowo zwiększana, ale przyjemna. Mitem jest, że w kosmetologii naprawdę działa tylko to, co boli. Natomiast niepodważalnym faktem to, że jeśli coś sprawia nam przyjemność, zostaje z nami na dłużej – pointuje Adamowicz.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Cellulit

- Karboksyterapia

- Alternatywy

  • Mirela Jalka

    To prawda z cellulitem tak jest,pojawi się raz to już będzie do końca tak było w moim przypadku i co prawda było do końca. Poszłam na zabieg do kliniki mediart clicnic w Poznaniu na lipolize laserową, powiem tak… cellulitu nie mam, a moje ciało jest piękne, jędrne i gładkie… mam nadzieje,ze efekty będę umiała jak najdłużej podtrzymać dieta i ćwiczeniami.