Czarno-biały sposób na ekskluzywne wnętrze

Tylko dwa dominujące kolory we wnętrzu. Brzmi jak ograniczenie i nuda? Nic podobnego! Połączenie czerni i bieli świetnie sprawdzi się w najróżniejszych przestrzeniach - od super nowoczesnych i minimalistycznych, poprzez industrialne, aż po klasyczne, w klimacie glamour czy nawet vintage. Wszystko to kwestia naszej wyobraźni, upodobań i możliwości.

Czarno-biały sposób na ekskluzywne wnętrze

Mocny, dominujący, ekskluzywny – taki jest kolor czarny. W połączeniu z czystą i elegancką bielą, tworzy zestawienie ponadczasowe i na tyle uniwersalne, że wydaje się, iż nigdy nie wyjdzie z mody. We wnętrzach czarno-biała aranżacja jest jednak dosyć wymagająca – każdy detal czy dodatkowy kolor powinny być dobrze przemyślane. Jeśli umiejętnie dobierzemy wszystkie elementy układanki, możemy mieć pewność, że czerń i biel zbudują w naszym domu lub mieszkaniu gustowną i efektowną kompozycję.

Szlachetna baza

Planując wystrój miejsca w czarno – białych barwach, warto rozpocząć jego urządzanie od wyboru płytek. Niezależnie od stylu, jaki lubimy, dobrą bazą dla dalszych aranżacji będzie wyglądająca jak czarny marmur podłoga, którą ułożyć można niemal we wszystkich pomieszczeniach. Wzór pięknie ułożonego matowego kamienia każdemu miejscu nada szyku i elegancji.

Czarno-biały sposób na ekskluzywne wnętrze

Zachować proporcje

Urządzając czarno-białe wnętrze należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji obu kolorów. Przeważać zdecydowanie powinna jasna barwa. Nawet, jeśli do dyspozycji mamy dużą przestrzeń, zbyt ciemne wnętrze może działać na nas przytłaczająco i depresyjnie. Wyjątkiem może być toaleta (szczególnie męska), w której nie spędzamy zbyt wiele czasu. Dzięki przewadze białego koloru wnętrza optycznie się powiększą, a my będziemy się w nich czuli dobrze i swobodnie.

Cały wachlarz możliwości

Dla osób lubiących styl klasyczny doskonałą propozycją będą czarne, matowe płytki z „marmurowym” użyleniem, które łączą się z czarnymi i białymi płytkami polerowanymi. Uzupełniają je dekory wglądające jak mozaika utworzona z fragmentów marmuru o różnych odcieniach czerni, bieli i szarości. Ułożone na większej powierzchni, tworzące szeroki, poziomy pas na linii umywalki lub zdobiące fragment ściany pod prysznicem, nadadzą pomieszczeniu dostojnego charakteru.

Dla romantyków i osób, dla których ważne jest, aby mieszkanie lub dom miały „duszę”. Kolekcja łączy w sobie gładkość satyny i strukturę pnącej winorośli. Przeplatające się z bielą i czernią motywy florystyczne nadadzą wnętrzu lekkości i delikatności. Do łazienki wystarczy już tylko dobrać elementy o prostej, subtelnej formie, aby otrzymać harmonijne wnętrze w ponadczasowym stylu contemporary.

Czarno-biały sposób na ekskluzywne wnętrze

W kolekcji Magnifique Mosaic prym wiedzie natomiast kontrastowa mozaika. Czarno-biały wzór arabeski jest tak charakterystyczny, że sam w sobie „tworzy” wnętrze. Te niesamowicie stylowe płytki doskonale wyglądać będą w zestawieniu ze stylizowaną armaturą.

Z drewnianymi meblami i choćby jednym przedmiotem retro, stworzą niezwykle klimatyczne wnętrze w stylu vintage.
Nieograniczone możliwości aranżacyjne czarno – białych kompozycji doskonale widać również na przykładzie kolekcji Granita. Płytki inspirowane ascetycznym, szlachetnym granitem to propozycja dla tych, którzy lubią pomieszczenia industrialne. Węglowo – czarne, ułożone na ścianie łazienki lub kuchni będą sprawiały mocne i efektowne wrażenie. Surowość kamienia w antracytowym odcieniu zrównoważą jasnoszare płytki z tej samej kolekcji.

Postaw na jakość

Czarno-białe wnętrza ożywi nieco dodatkowy kolor. Najlepiej jednak ograniczyć się do jednej uzupełniającej barwy i jedynie kilku, delikatnie „wybijających się” elementów. Dzięki temu unikniemy wrażenia chaosu i nieporządku. Podobnie wszelkie inne dodatki i akcesoria – ich ilość warto ograniczyć do minimum, postawić za to na wysoką jakość przedmiotów.
Biel i czerń wbrew pozorom dają mnóstwo możliwości. Jak się okazuje – mało kolorów
to niekoniecznie propozycja jedynie dla minimalistów. Umiejętne dobranie domowego wyposażenia i trzymanie się kilku prostych zasad sprawią, że stworzymy nasz własny, jedyny w swoim rodzaju, harmonijny świat w kolorach black & white.