Czy trampki można prać w pralce?

Trampki Converse to uniwersalne i kultowe obuwie, które nie wychodzi z mody.

Trampki Converse to uniwersalne i kultowe obuwie, które nie wychodzi z mody. Do zalet obuwia o charakterystycznej gumowej podeszwie należy wygoda i lekkość, dlatego buty te są tak chętnie wybierane przez użytkowników. Trampki, jak każde inne obuwie, brudzą się, trzeba więc wiedzieć, jak je czyścić, aby nie uszkodzić materiału, z jakiego zostały wykonane.

Converse to jedna z najbardziej znanych marek obuwniczych, oferująca kultowe trampki z charakterystyczną gumową podeszwą i logiem w kształcie gwiazdy. Buty dostępne są w przeróżnych fasonach i stylach, zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dla dzieci. Producenci zadbali również o to, aby rozmiarówka Converse była na tyle różnorodna, by każdy mógł znaleźć najlepszy model trampek dla siebie.

Jak czyścić trampki Converse?

Trampki, jak każde inne obuwie, podczas użytkowania brudzą się, dlatego co jakiś czas trzeba je poddać czyszczeniu. Producent butów nie zaleca jednak prania w pralce, nawet jeśli urządzenie wyposażone jest w specjalny program do czyszczenia sportowego obuwia. Mogłoby to bowiem zniekształcić profil butów, a w przypadku białych trampek doprowadzić nawet do ich zżółknięcia.

Trampki płócienne, skórzane bądź syntetyczne najlepiej oczyścić za pomocą miękkiej, lekko wilgotnej szmatki, wody i delikatnego mydła. Obuwie wystarczy pocierać w miejscach, które są brudne. Z kolei zamszowe buty najlepiej czyścić na sucho, przy pomocy specjalnej dwustronnej szczotki do zamszu i nubuku. Do czyszczenia białych trampek można dodatkowo użyć odrobiny proszku do prania jasnych tkanin lub sody oczyszczonej.

Jak umyć gumę w trampkach?

Gumowa podeszwa to charakterystyczny element butów Converse. Tak jak cholewka butów, ulega zabrudzeniom, ale stosunkowo łatwo ją wyczyścić. Na gumową powierzchnię wystarczy nałożyć odrobinę pasty do zębów i starą szczoteczką pocierać zabrudzone miejsca. Nadmiar preparatu należy usunąć ręcznikiem papierowym, a podeszwę otrzeć miękką ściereczką.

Jak suszyć obuwie marki Converse?

Trampki po oczyszczeniu trzeba wysuszyć, jednak nie zaleca się wykonywać tego w pełnym słońcu bądź na gorącym grzejniku w domu. Producent sportowego obuwia zaleca, aby suszyć je w temperaturze pokojowej. Buty można dodatkowo wypchać papierem, który skutecznie wchłonie nadmiar wilgoci, a jednocześnie utrzyma prawidłowy kształt obuwia. Papier warto kilkukrotnie wymienić, aby nieco przyspieszyć proces suszenia.