Czym kierować się w doborze fryzury?

Kobiety bardzo często eksperymentują ze swoimi włosami, zmieniają ich długości oraz kolory. Eksperymenty te w pewnym momencie doprowadzają je do fryzury, w której czują się najlepiej, ale w której również wyglądają najlepiej.

Właściwy dobór fryzury
Właściwy dobór fryzury. Fotolia

Kobiety bardzo często eksperymentują ze swoimi włosami, zmieniają ich długości oraz kolory. Eksperymenty te w pewnym momencie doprowadzają je do fryzury, w której czują się najlepiej, ale w której również wyglądają najlepiej. Często jednak taka droga do idealnej fryzury jest związana z wieloma niepowodzeniami i katastrofami fryzjerskimi, których wolałyby uniknąć. Jeśli dobiera się fryzurę metodą prób i błędów niestety trzeba liczyć się z tym, że owe błędy w końcu się kiedyś pojawią i mogą być dla nas dotkliwe. Można jednak wybrać zupełnie inną drogę doboru idealnej fryzury. Można dopasować długość włosów, rodzaj fryzury, a nawet zweryfikować czy będzie nam dobrze w grzywce czy nie, na podstawie rysów twarzy, rozstawienia oczu, kształcie nosa, a kolor na podstawie koloru oczu, karnacji. Dobór fryzury powinien doradzić nam stylista fryzur, który najlepiej określi kształt naszej twarzy i dostosuje rodzaj cięcia nawet do tego, ile czasu mamy rano na ułożenie fryzury i jaki mamy temperament. Okazuje się zatem, że nie musimy już popełniać wielu błędów, aby czuć się dobrze we własnej fryzurze, a przy okazji we własnej skórze. Warto jednak znać ogólne zasady, dzięki którym same będziemy wiedziały, jaki typ fryzury będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Najwięcej fryzur pasuje do twarzy o kształcie owalnym, jest ona a bowiem najbardziej klasyczna. Można przy niej nosić zarówno krótkie jak i długie włosy o zróżnicowanej strukturze (pasują zarówno kręcone jak i proste). Osoby o takim kształcie twarzy najczęściej również mogą sobie pozwolić z eksperymentami z różną długością grzywki. Inaczej sprawa przedstawia się przy twarzy okrągłej. Charakteryzuje się ona najczęściej pełnymi policzkami oraz niskim czołem. Przy takim typie twarzy najlepiej jest unikać burzy loków, która może sprawić, że twarz w okolicy policzkowej wyda się jeszcze pełniejsza oraz grzywek, które skrócą twarz i również ją wypełnią. Osoby o mocno zarysowanej szczęce mają najczęściej twarz kwadratową oraz wyraziste rysy. Powinny zatem nadać swojej twarzy więcej delikatności. Powinny unikać długości włosów do linii brody, ale zdecydowanie mogą sobie pozwolić na asymetryczne kształty fryzur. Ostatnim kształtem, jaki może mieć twarz jest kształt serca. Dla osób, które mają taką twarz najbardziej pasują fryzury do linii brody, dzięki czemu policzki wyglądają na bardziej pełne, a twarz zyskuje na harmonii w swych rysach.

Warto również pamiętać o doborze odpowiedniego koloru oraz o tym, że eksperymenty z radykalną zmianą koloru włosów raczej nie powinny być wykonywane w warunkach domowych. Efekt bowiem może różnić od oczekiwanego, a jednocześnie narazimy nasze włosy na niepotrzebne zniszczenie ich struktury, które możemy odczuwać jeszcze bardzo długo po takim zabiegu. Jeśli same nie potrafimy dobrać kształtu fryzury oraz jej koloru warto pamiętać, że dobry stylista podpowie nam i doradzi, w czym będzie nam najbardziej do twarzy i warto z takich porad korzystać.

Artykuł powstał przy współpracy Kliniki Handsome Men