Idealnie gładkie nogi na wakacje – to łatwe, sprawdź

Wraz z nadchodzącym latem kobiety stają przed dylematem, jak sprawić, aby ich nogi były idealnie gładkie. Ciężko odnaleźć się w bogactwie produktów, które pozwalają osiągnąć ten cel.

Depilacja nóg na wakacje
Idealnie gładkie nogi na wakacje – to łatwe, sprawdź

Producenci produktów kosmetycznych dwoją się i troją, aby sprostać oczekiwaniom klientek. Jak wybrać idealny dla siebie sposób pozbywania się włosków na nogach

Maszynka do golenia

Najpowszechniejszym, a zarazem najszybszym wyborem kobiet, jest tradycyjna maszynka do golenia. Obecnie większość z nich posiada pasek nawilżający, który ma łagodzić podrażnienia. Różnią się natomiast najczęściej ilością ostrzy. Maszynki do golenia z wyższej półki zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający dopasowanie się do zaokrągleń i kształtów golonych miejsc. Warto pamiętać, że używając maszynki jedynie przycinamy włosy, dlatego odrastają one bardzo szybko, czasem nawet po jednym dniu. Niektóre kobiety, które często gołą nogi za pomocą maszynki, mogą mieć problem z wrastającymi włosami.

Plastry do depilacji

Trwalsze od maszynki pozbycie się włosów jest możliwe, kiedy wybierzemy plastry do depilacji woskiem – https://www.aptekagemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-ciala/golenie-i-depilacja/plastry. Użycie ich jest banalnie proste. Wystarczy rozgrzać dany plaster za pomocą podcierania rąk, a następnie przykleić go do danego fragmentu skory na nodze. Wytworzone ciepło sprawia, ze wosk łatwo i mocno przywiera do skóry. Następnie jednym, szybkim ruchem należy zerwać plaster, aby pozbyć się wszystkich włosków. Warto zaznaczyć, ze wyrywane są także cebulki, co wpływa na długotrwały efekt depilacji za pomocą plastrów.

Depilatory

Droższym rozwiązaniem jest użycie depilatorów. One również wyrywają włoski z cebulkami i dają równie długotrwały efekt, jak przy użyciu plastrów. Minusem jest niestety większy ból w czasie depilacji, choć wiele kobiet deklaruje, ze wraz z częstością używania można się do tego dyskomfortu przyzwyczaić.

Kremy do depilacji

Bezbolesnym sposobem pozbycia się włosków są rożnego rodzaju kremu do depilacji. Niestety, z uwagi na duża powierzchnie nóg i ich pojemność, mogą być mało wydajne. Kremy nakłada się na owłosioną skórę, pozostawia na pewien czas a następnie zbiera się je za pomocą specjalnej szpatułki dołączonej do zestawu.  Przed zastosowaniem produktu należy zawsze wykonać test, ponieważ zastosowanie może wywołać reakcję alergiczną. Działanie kremu opiera się na rozpuszczaniu keratyny za pomocą różnych substancji chemicznych, np. kwasu tioglikolowego.

Depilacja laserowa

Zdecydowanie najdroższym, ale dającym tez najlepsze efekty rozwiązaniem jest udanie się do kosmetologa na zabieg depilacji laserowej. Aby w pełni pozbyć się owłosienia, należy wykonać cała serie zabiegów, ale i to nie daje nam gwarancji, że włoski nie odrosną po kilku latach. Wszystko zależy od indywidualnych cech klientki – typu cery, rodzaju i pigmentacji włosa. W salonach kosmetologicznych wybrać można różne rodzaje zabiegów. Lasery bowiem różnią się od siebie sposobem działania na mieszki włosowe, z czego wynikają odmienne efekty. Depilacja laserowa najbardziej sprawdzi się w przypadku brunetek i szatynek, które mają grube, silne i ciemne włosy.
Niezależnie od wyboru sposoby na pozbycie się włosków nie można zapominać o podstawowej pielęgnacji skóry. Jeśli chcemy cieszyć się w wakacje idealnie gładkimi włosami, należy je regularnie nawilżać balsamami lub kremami, a już w szczególności po zabiegach usuwania włosków. Skóra wtedy może być podrażniona i wymagać specjalnej troski. Przed zabiegami warto wykonać peeling, który może pomóc w walce z wrastającymi włosami.