Elżbieta II. O czym nie mówi królowa??

W młodości nieśmiała i zamknięta w sobie, ale też atrakcyjna jak pin-up girl i zdyscyplinowana jak żołnierka. Zna się na koniach jak mało kto i zawsze wie, na którego postawić. Nie znosi braku punktualności, herbatę pije w porcelanie tylko jednego producenta, a dla monarchii była gotowa poświęcić szczęście ukochanej siostry. Jej powiernikami byli ukochana niania i Winston Churchill. Nigdy nie miała być królową.

elzbieta ii o czym nie mowi krolowa

Elżbieta II.

Co skrywa jej wiecznie opanowane oblicze? Doświadczony autor, były dziennikarz BBC i korespondent w Londynie, Marek Rybarczyk, z werwą i polotem rysuje pełen niuansów Portret jednej z najbardziej znanych, a jednocześnie skrytych postaci współczesnej historii. Kobiety uwielbianej przez miliony Brytyjczyków i znanej na całym świecie. Władczyni, która stała się symbolem wielkiego niegdyś imperium i która Żelazną ręką wprowadziła w XXI wiek ród Windsorów, pokonując liczne wewnętrzne i medialne burze.

Tajemnice, sekrety, zdrady.

Oto prawdziwa historia Elżbiety II. Była pierwszą matką w rodzie, której podczas porodu nie obserwował dyskretnie minister rządu ani arcybiskup. Przetrwała dotychczas dwunastu premierów, sześciu biskupów i pamięta aż siedmiu papieży.
Uwielbia hazard i konie. Grała na wyścigach tak ostro, że już w latach 1954&1957 znalazła się na szczycie listy hazardzistów, którym udało się zgarnąć rekordową pulę. Doskonale radzi sobie za kierownicą. Uwielbia jeździć jeepem. Kiedy wyjątkowo sama zapłaciła za herbatę – o sensacyjnym wydarzeniu informowały wszystkie gazety. Nigdy nie skończyła studiów. Korzysta z laptopa i posiada smartfona.

Apetyt na więcej? To tylko kilka z całego mnóstwa faktów z życia królowej, które wytropił Marek Rybarczyk.

Marek Rybarczyk

Dziennikarz, korespondent, podróżnik, ekspert w dziedzinie kultury i historii Wielkiej Brytanii. Przez 12 lat był publicystą „Przekroju” i „Newsweeka”, gdzie opublikował m.in. serię artykułów o brytyjskiej rodzinie królewskiej, przez 10 lat korespondent „Gazety Wyborczej”. Publikuje w „Focus Cywilizacja i Historia” i „Polityce”.

Autor bestsellerowej książki „Tajemnice Windsorów” (2013). Polak, ale także Brytyjczyk. Cynik patrzący z dystansem na oba narody. Uwielbia kuchnię indyjską i koty. Mieszkał m.in. w New Delhi i Szanghaju.Wyobraźcie sobie, ile sekretów zdążyło nagromadzić się w zakamarkach królewskiego pałacu i innych posiadłości rodziny Windsorów w
trakcie długiego życia Elżbiety II…

90. urodziny królowej

Z okazji okrągłych, 90. urodzin królowej możecie poznać najbardziej pikantne z królewskich tajemnic, a wszystko dzięki obszernej publikacji znawcy tematu Marka Rybarczyka.
Możecie być świadkami wielkiej przemiany Elżbiety II – zobaczycie, jak nieśmiała, zamknięta w sobie dziewczynka wyrosła na jedną z najtwardszych władczyń w historii Europy, która dla monarchii poświęci wszystko, nie wyłączając najbliższej rodziny…
„Elżbieta II. O czym nie mówi królowa”
Premiera już 13 kwietnia!