Francuski styl w dzielnicy z tradycjami

W sercu Żoliborza, jednej z najbardziej zielonych i cichych dzielnic Warszawy, mieści się nowoczesne mieszkanie młodej singielki, która właśnie tu postanowiła stworzyć swój osobisty azyl.

Francuski styl w dzielnicy z tradycjami
Francuski styl w dzielnicy z tradycjami

Jak przenieść francuski styl znad Sekwany do naszych mieszkań? Projekt autorstwa Agnieszki Pudlik z pracowni BBHome jest swoistym hołdem złożonym klasyce, wywodzącej się z francuskich kamienic. Mieszkanie na Żoliborzu koi zmysły dużą ilością naturalnego światła, funkcjonalnością i przyjemnymi dla oka, stonowanymi barwami. Charakterystyczne dla szlachetnych projektów sztukaterie, szarości i minimalizm, perfekcyjnie podkreślają niewątpliwy urok prawie 100-metrowej przestrzeni.

Francuski styl w dzielnicy „Pięknego Brzegu”

Nazwa Żoliborz wywodzi się od francuskiego Joli Bord, czyli „Pięknego Brzegu”. Od stworzenia tego określenia minęło już ponad 150 lat – ale nazwa wciąż pozostaje aktualna. Żoliborz jest pięknym miejscem, w którym na jednego mieszkańca przypada największa powierzchnia zieleni w Warszawie. To właśnie w klimacie tej szczególnej lokalizacji tkwiła siła, która jak magnes przyciągnęła tu właścicielkę apartamentu.

Miejsce spotkań z eleganckim stołem

Francuski styl w dzielnicy z tradycjami
Francuski styl w dzielnicy z tradycjami

Otwarta na kuchnię przestrzeń salonu wzbogacają designerskie meble i dodatki. Większość z nich pochodzi z salonu z wyposażeniem wnętrz BB Home. Uwagę zwraca piękny klasyczny stół Avangarde MILONI, model, który jak pozostałe kolekcje polskiej manufaktury, można zamówić w wielu opcjach wybarwienia, dowolnym wymiarze, a co za tym idzie, idealnie dopasować do wielkości wnętrza. Nowoczesny sznyt wnoszą kultowe projekty Oskara Zięty- stołek Plopp i lustro Rondo. Ponadczasowa elegancja, bez estetycznej kakofonii, z akcentami światowego wzornictwa, to motyw przewodni wszystkich pomieszczeń.

Francuski styl w dzielnicy z tradycjami
Francuski styl w dzielnicy z tradycjami

Deska francuska w przyszarzonym kolorze na podłodze, spiek bianco carrara, czarno-biała mozaika oraz listwy ścienne i sufitowe, tworzą harmonijną i spokojną w wyrazie całość. Dyskretne, wszechobecne szafy ukryto są w ścianach, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Meble gotowe i te indywidualnie projektowane, zestawione ze sobą tworzą perfekcyjny zestaw. Nie zawsze doceniane detale – uchwyty meblowe, grzejnik w salonie czy osłona
klimatyzatora na tarasie w tym projekcie zyskały należne sobie miejsce i zostały zrealizowane w ten sam staranny sposób, co reszta wyposażenia. Na uwagę zasługuje też nowoczesne oświetlenie, które pełni zarówno funkcjonalną jak i dekoracyjną rolę.

Szafy ukryte w ścianach

Francuski styl, czyli elegancja i dekoracyjność

Francuski styl w dzielnicy z tradycjami
Francuski styl w dzielnicy z tradycjami

Wnętrza apartamentu łączy wspólny mianownik – wyrafinowana elegancja i dekoracyjność, połączona ze współczesną lekkością i artystycznym luzem. Agnieszka Pudlik ceni sobie eklektyczne zestawienia, zabawę detalami z różnych epok, jednym słowem wnętrza pełne swobody, bezpretensjonalne, ale szykowne i wyrafinowane. Projektantce udało się tu połączyć klasyczne detale z designerskim wyposażeniem. Po przyprawieniu tej mieszanki francuską nonszalancją, powstała aranżacja pełna szyku, przypominająca wnętrza najpiękniejszych haussmanowskich kamienic znad Sekwany.

Wnętrza