Gatta: Rajstopy do butów z odkrytymi palcami

Zasady modowego savoir vivre głoszą, że do butów otwartych, odsłaniających stopę i palce, nie powinno zakładać się rajstop. Ewentualnie dopuszczalne są bardzo cienkie rajstopy bez zaznaczonej części palcowej, prawie niewidoczne na nogach. Jednak rezygnacja z rajstop nawet latem, dla wielu kobiet jest nie lada wyzwaniem.

Rajstopy bez palców Gatta
Rajstopy bez palców Gatta

Ten element garderoby poza tym, że chroni stopy przed otarciami, ukrywa wiele niedoskonałości skóry. Dlatego kiedy przychodzi pora na obuwie letnie, z odkrytymi palcami, Gatta zachęca do zapoznania się z kolejną nowością w swojej ofercie – rajstopami bez palców!

Tysiące kobiet w okresie wiosenno-letnim staje przed dylematem – czy zrezygnować z rajstop i założyć odkryte buty czy jednak ubrać rajstopy, które dodają pewności siebie, ponieważ kryją niedoskonałości skóry i połączyć je z ulubionymi szpilkami bez palców? Dzięki nowości marki Gatta –rajstopom bezpalcowym Senza Dita, żadna kobieta nie będzie musiała stawać przed tym dylematem.

Estetycznie i praktycznie

Najnowsza propozycja od Gatty to delikatne i bardzo cienkie (10 DEN) rajstopy bezpalcowe, występujące w kilku cielistych odcieniach. Rajstopa w części palcowej zamiast szwu zamykającego cholewkę posiada delikatne przeszycie tzw. „rygielek” między dużym palcem a pozostałymi palcami.

rajstopy gatta bez palcow1Dzięki temu pozostaje na miejscu, nie przesuwa się wzdłuż stopy, a palce są odsłonięte. Taki model rajstop, idealnie sprawdza się do obuwia typu open toe lub peep toe. „Rajstopy bezpalcowe Gatta to niezwykle przydatne rozwiązanie, zwłaszcza latem. Wykonane zostały ze specjalnej, cieniutkiej przędzy LYCRA® Satin Sheers, dzięki czemu są satynowe w dotyku i idealnie dopasowują się do nóg. Sprawdzają się zwłaszcza latem, ponieważ chronią stopy przed otarciami, które często dotykają nas w upalne dni. Dzięki rajstopom SENZA DITA panie będą mogły czuć się pewniej i komfortowo w ulubionych letnich szpilkach z odkrytymi palcami, a jednocześnie unikną modowej wpadki modowej” – mówi Agnieszka Dembska, Product Manager Gatta.

Do popularnych butów typu open toe i peep toe
Od kilku sezonów bardzo popularne są buty typu open toe (z ang. odkryte palce), oraz peep toe czyli buty z wycięciem (w kształcie łezki lub linii prostej) na jeden, góra dwa palce. Ich nazwa pochodzi od angielskiego słowa „peep” oznaczającego podglądanie. Topowe modele butów i Senza Dita od Gatty to idealny duet na wiosenno-letnią porę roku.