Glitterage, czyli moda na brokatowe włosy

W ostatnim czasie możemy zaobserwować coraz bardziej szalone pomysły związane z makijażem i stylizacjami. Do niedawna błyszczące elementy na ustach wywoływały zainteresowanie. Przyszedł czas na włosy. Czy korzystałaś już z brokatowej farby?

fot. instagram.com/sparkly_vault

Czy słyszałaś już o glitterage? Moda na rozjaśnianie włosów i kolorowe pasemka powoli mija. Pojawił się nowy trend – brokat na głowie. Jak uzyskać taki efekt i czy może on z powodzeniem dopełniać stylizację?

Skąd pomysł na brokatowe włosy?

Modny w ostatnim czasie „unicorn style” jest wykorzystywany w wielu stylizacjach. Styliści fryzur i wizażyści postanowili spróbować swoich sił, aby ukazać bajkowy styl także na włosach. Stąd pomysł na pojawienie się brokatu w farbach. Za prekursorkę metody uznaje się Danielle Wade. Amerykanka pracująca w Asteria Salon zamieściła na Instagramie filmik, gdzie widać, jak aplikuje brokat na całą długość włosów klientki.

https://www.instagram.com/p/BcBWKCqjVes/?hl=pl&taken-by=daniellewadehair

Gliterrage w salonie fryzerskim

Jeżeli jesteś wymagająca i chciałabyś, aby włosy miały nienaganny wygląd, warto wybrać się do salonu fryzjerskiego. W jaki sposób zostanie wykonana brokatowa fryzura? Podobnie do balayage’u. Stąd pomysł na nazwanie jej glitterage (glitter+balayage). Przed zdecydowaniem się na brokatowe włosy warto wiedzieć, że nie jest to trwała koloryzacja. Fryzjer będzie dążył do uzyskania naturalnego efektu, który sprawi, że kosmyki będą wyglądały na muśnięte bajkowym pyłem.

fot. instagram.com/littlemissprettyparties
fot. instagram.com/taylorrae_hair
fot. instagram.com/beautybyloricass

Jaką ilość włosów poświęcić na stylizację? Wszystko zależy od osobowości klientki. Odważysz się na glitterage?