Hotele dla dorosłych – relaks dla par

Hotele, do których dzieciom wstęp wzbroniony. To trend, który z roku na rok staje się coraz silniejszy. Znajdziesz je zarówno na Karaibach, Kanarach, jak i w Polsce. Czy naprawdę lepiej w nich odpoczniesz?

Hotele dla dorosłych – relaks dla par

Pierwsze hotele z czerwoną flagą dla dzieci powstały w oazie zakochanych par – na Karaibach. To właśnie tu hotelowi potentaci postanowili stworzyć miejsce, w którym nowożeńcy będą mogli w spokoju nacieszyć się sobą. Bez krzyków i płaczu obcych dzieci za ścianą o piątej nad ranem czy biegu kilkulatków z przeszkodami między stolikami w restauracji. I bez gigantycznych zjeżdżalni oraz huśtawek, które zajmują połowę hotelu. Zamiast tego do dyspozycji goście mają przestronne apartamenty z prywatnym jacuzzi lub basenem na tarasie, relaksujące spa i wybór najlepszych win z całego świata. I przede wszystkim wszechogarniający spokój. Za tę atmosferę zakochane pary z całego świata są gotowe płacić coraz więcej, wynika z raportów światowych izb turystycznych.

Hotele dla dorosłych – relaks dla par

Enklawa spokoju

Hotele dla dorosłych nie wszędzie mają takie samo znaczenie. W Japonii to inaczej hotele miłości, w których młodzi Japończycy, często mieszkający z rodzicami przez kolosalne koszty wynajmu, chcą spędzić romantyczny wieczór czy noc tylko z ukochanym lub ukochaną. W pozostałych miejscach na świecie to po prostu luksusowe resorty, często mniejsze, bardziej kameralne od standardowych, butikowe, stworzone dla par, które chcą uniknąć zgiełku krzyczących dzieci na wakacjach. Są oazą spokoju dla młodych zakochanych, nowożeńców, czy rodziców, którzy na weekend chcą uciec od obowiązków codzienności. Często decydują się na takie hotele też biznesmeni, żeby mieć pewność, że będą mogli w spokoju popracować. Granica wieku jest różna, ale zazwyczaj w takim hotelu mogą przebywać wyłącznie osoby, które skończyły 18 lat. Hotele dla dorosłych znajdziesz już praktycznie na całym świecie. W Meksyku, na Dominikanie, czy bliżej – na Chorwacji, w Grecji, Turcji czy w Polsce. Na wyspie Goa w Indiach, The Park Baga River, jako jeden z dwóch hoteli w całym kraju jest zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych i robi furorę. 28 luksusowych pokoi trzeba bookować z dużym wyprzedzeniem.

Weekend od dzieci

Często tradycyjne hotele, znane z wspaniałych stref zabawy dla dzieci, basenów z milionem zjeżdżalni decydują się się na wydzielenie oddzielnych skrzydeł, do których wstęp mają tylko dorośli. Czasem to tylko odrębna część z pokojami, ale często też oddzielne restauracje, baseny czy strefy plażowania. To ukłon w stronę rosnącej potrzeby całkowitego relaksu dla bezdzietnych par, które nie chcą dzielić odpoczynku z obcymi, nierzadko głośnymi dziećmi. W niektórych tradycyjnych hotelach, „ bez dzieci” jest tylko kilka dni w tygodniu. Na przykład od poniedziałku do piątku są chętnie witanie, ale sobota i niedziela są zarezerwowane tylko par, które chcą spędzić romantyczny weekend we dwoje. Jak można znaleźć hotel osiemnaście plus? Bardzo łatwo. Większość z opcją tylko dla dorosłych ma to zaznaczone przy nazwie i łatwo znajdziesz je w większości wyszukiwarek hotelowych. Ale możesz wykupić też wakacje all inclusive w takim właśnie hotelu. Luksusowym, trochę droższym od zwykłego albo dokładnie w tej samej cenie. Takie oferty ma coraz więcej biur podróży. Wakacje tylko dla dorosłych znajdziesz m.in. na www.itaka.pl.

 

artykuł partnerski