Jak bezpiecznie używać wibratora analnego? Koniecznie zwróć uwagę na te kwestie!

Dobrze dobrany do naszych potrzeb wibrator analny może wnieść jakość naszego życia seksualnego na zupełnie nowy poziom. To zabawka dla każdego, tutaj nie ma ograniczeń.

Zanim jednak rozpoczniemy analne zabawy, warto poświęcić chwilę na dobranie odpowiedniego gadżetu. W tym tekście podpowiadamy, jak bezpiecznie używać wibratora analnego.

Najlepszy wibrator analny, czyli jaki?

Niezależnie, czy dopiero zaczynamy zabawy z wibratorem analnym, czy też mamy już jakieś doświadczenie, warto, abyśmy zastanowili się, czy faktycznie wiemy, jak powinny wyglądać bezpieczne igraszki z taką zabawką. Zacznijmy od materiału i modeli. Nie zalecamy wibratorów żelowych ani takich, które wykonane są z materiałów o niewiadomym składzie. Bezpieczeństwo zapewniają tylko tworzywa wykorzystywane w kosmetologii czy w medycynie.
Dlatego dobrym pomysłem jest sięgnięcie po wibratory wykonane z silikonu medycznego. Są one najbezpieczniejsze, gładkie, nie wywołują reakcji alergicznych i są na tyle giętkie, by zapewnić ogromny komfort nawet początkującym użytkownikom. Warto pamiętać też o tym, że analny wibrator ma odpowiednie wykończenie, na które składa się m.in. szersza nasada.

Jak bezpiecznie używać wibratora analnego? Koniecznie zwróć uwagę na te kwestie!

Czy wielkość ma znaczenie?

Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj akcesorium będzie dla ciebie najlepszym wyborem, warto skorzystać z internetu. Precyzując, z oferty renomowanych sex-shopów, jak Kinky Winky. Wibratory analne można kupić na ich stronie: https://www.kinkywinky.pl/akcesoria-erotyczne/wibratory/analne/.
Czy rozmiar wibratora ma znaczenie? Tak, na początek warto wybrać coś mniejszego, a nie porywać się na ogromne wibratory analne, mogłyby one powodować raczej dyskomfort, a nie przyjemność. Co ciekawe, wibratory analne damskie i wibratory analne dla mężczyzn nie muszą różnić się od siebie.
Często jeden wibrator może być używany przez obie strony związku. Takie wibratory analne dla par mają specjalny kształt i pozwalają na podwójną penetrację. Najlepsze wibratory analne to takie, które dobierzemy właśnie do naszych wymagań i potrzeb.
A może, zamiast wibratora analnego, warto pokusić się o pulsator analny?
Warto dobrze przemyśleć tę kwestię. Jeśli chcemy przenieść zabawy z sypialni do łazienki, pod prysznic lub do wanny, to dobrze jest wybrać urządzenie wodoodporne. Warto też przyjrzeć się programom wibracji. Wiele urządzeń ma kilka różnych szybkości działania!

Higiena i nawilżanie

Bezpieczeństwo używania wibratora analnego to także higiena oraz odpowiednie nawilżanie. Wibratory z silikonu medycznego muszą być myte środkami antybakteryjnymi na bazie wody. Mydło, olejki i oliwki mogą uszkodzić ich powierzchnię. Odpowiednie kosmetyki do wibratorów znajdziemy w Kinky Winky.
Podczas zabaw nie można zapomnieć też o lubrykantach. Seks analny lubi dużo żelu, tutaj także warto sięgać po środki na bazie wody. Niektórzy dodatkowo zakładają na wibrator analny lub analne dildo prezerwatywę, którą po prostu po stosunku zdejmują i wyrzucają. To też bardzo dobra praktyka.

Czerpmy radość z zabaw

Sex analny, pieszczoty analne i penetracja za pomocą wibratora mogą być naprawdę przyjemne. Wystarczy, że mamy odpowiednią zabawkę, lubrykant i chwilę tylko dla siebie. To zabawka nie tylko dla par. Samodzielnie też możemy za pomocą wibratora odkrywać zakamarki rozkoszy. Warto jednak robić to z głową. Skorzystanie z oferty profesjonalnego sex-shopu na pewno wniesie komfort naszych igraszek na zupełnie nowy poziom!

Artykuł partnera