Jak dobrze dobrać prezerwatywę? Porady na Dzień Dużego Rozmiaru

Dzień dużego rozmiaru, który przypada 2 września, to idealny moment żeby zastanowić się nad dużym problemem. W czasach, w których telewizor musi mieć przynajmniej 40 cali, a ekrany w smartfonach powoli przypominają małe lustra, zapomina się o najistotniejszym z problemów ludzkości. Co zrobić, gdy narzędzie rozkoszy przewyższa wyobrażenia?

Jak dobrze dobrać prezerwatywę? Porady na Dzień Dużego Rozmiaru
Jak dobrze dobrać prezerwatywę? Porady na Dzień Dużego Rozmiaru

Czasami rozmiar ma znaczenie

Każdy z nas jest wyjątkowy – nasze intymne części ciała mają różne kształty, a także rozmiary. To całkowicie normalne! Kiedy rozmiar penisa znacząco odbiega od średniej powstaje pytanie: w jaki sposób przeżywać intymne chwile oraz jak się zabezpieczyć? Aby wybrać prezerwatywę idealną, trzeba dopasować ją nie tylko do swoich upodobań, ale przede wszystkim rozmiaru! Dlaczego jest to tak ważne? Zbyt ciasna może pęknąć w czasie stosunku – w takiej sytuacji trudno o przyjemność płynącą z chwil bliskości. Natomiast wybór zbyt dużej prezerwatywy może wiązać się z jej zsunięciem.

Poświęcenie kilku chwil na dobór prezerwatywy jeszcze przed kontaktem z partnerką opłaci się z nawiązką. To łatwe – najprościej kupić kilka różnych modeli i wcześniej przymierzyć, zwracając uwagę na to, w której czujemy się najlepiej. Zyskujemy w ten sposób nie tylko wprawę w zakładaniu prezerwatywy, lecz również oswajamy się z nową sytuacją. Daje to wymierne korzyści w postaci poczucia pewności i opanowania podczas późniejszego kontaktu intymnego, zwłaszcza jeśli ma to być jeden z pierwszych kontaktów w życiu – radzi ekspert marki Durex, psycholog i seksuolog Radosław Jerzy Utnik.

Dużo… przyjemności!

Wiele kobiet twierdzi, że rozmiar nie ma znaczenia. I mają rację! Najważniejsza jest bliskość i zrozumienie partnerów. Natury nie da się jednak oszukać i kiedy penis jest naprawdę duży, komfort współżycia z partnerką trzeba regulować, kochając się w odpowiednich pozycjach. W takiej sytuacji dla obojga partnerów najodpowiedniejszymi pozycjami będą: pozycja „na łyżeczki” – w której głębokość penetracji jest ograniczona, jak też pozycja „na jeźdźca” (klasyczna lub odwrócona, z plecami kobiety skierowanymi w stronę twarzy mężczyzny) – w których kobieta jest w stanie sama kontrolować głębokość penetracji oraz jej siłę. Warta polecenia jest również pozycja klasyczna, gdyż w tej pozycji mężczyzna jest w stanie w większym stopniu kontrolować głębokość i siłę pchnięć.

Dla każdego coś miłego

Dobór prezerwatywy zależy od rozmiaru narzędzia rozkoszy. Jeśli nie wiesz, na jaką prezerwatywę się zdecydować, najlepiej kupić kilka rodzajów, rozmiarów i… przymierzyć każdą z nich. Warto pamiętać, by wybrać prezerwatywę nieco mniejszą rozmiarem względem wielkości członka. Zagwarantuje nam to, że zabezpieczenie nie zsunie się z penisa podczas miłosnych uniesień. Ze względu na to, że kształt każdego penisa jest nieco inny (np. szerszy u nasady lub na końcu), pomiar nie będzie idealnie dokładny – jednak w zupełności wystarczy, aby w sklepie czy aptece wybrać odpowiedni model prezerwatywy. Standardowe prezerwatywy dostępne na rynku mają szerokość nominalną 56 milimetrów, co odpowiada obwodowi około 11-12 cm – pasują na członek o typowych wymiarach.

Wśród nich można znaleźć prezerwatywy Durex Classic, Durex Extra Safe czy prezerwatywy nowej generacji – nielateksowe, aksamitne i cienkie Durex RealFeel, które dostarczają naturalnie intensywnych doznań.