53-letni programista zamordowany przez 14-latka

Dla 53-letniego mężczyzny miało to być zwykłe wyjście na zakupy. Dzień jak co dzień. Ian Kirwan postanowił zrobić zakupy w supermarkecie ASDA, który należy do sieci brytyjskich supermarketów. Nikt nie spodziewał się, że z pozoru taka prozaiczna czynność, przyniesie tak tragiczny skutek.

Morderstwo w ASDA
53-letni programista zamordowany przez 14-latka. Foto: pixabay.com

Morderstwo w Worcestershire

We wtorek, 8 marca w mieście Redditch w Wielkiej Brytanii doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. 53-letni programista został zamordowany przez członka nastoletniego gangu. Przed wejściem do supermarketu 14-latek dźgnął mężczyznę nożem. Mimo przyjazdu pogotowia i szybkiej reakcji medyków, ofiary nie zdołano uratować. Jak podaje tamtejsza Policja, aktualnie nastolatek przebywa w areszcie, usłyszał zarzuty i zostanie postawiony przed sądem 11 marca.

Jeden z członków rodziny, zapytany o zmarłego, powiedział „Życia Ian-a zostało stracone przez jakichś idiotów z nożem. Jeżeli cokolwiek dobrego ma wynikać z tej sytuacji, to tylko to, że młodzi ludzie odłożą je na bok. Nie ma potrzeby, aby młodzi nosili ze sobą noże. Jeżeli nastolatki noszą ze sobą broń, na pewno zdarzy się niepotrzebna tragedia”

Przyczyna ataku

Zgodnie z zeznaniami świadków, atak miał miejsce po tym, jak mężczyzna przypadkiem znalazł się w pobliżu grupy. Nie wiadomo jaka była przyczyna takiej eskalacji emocji ze strony młodocianych przestępców.