Jak masaże wpływają na ciało podczas chłodnych dni?

Masaże to nie tylko relaks i przyjemność, ale masaże pomagają przetrwać chłody. Właśnie teraz szczególnie polecane są zabiegi rozgrzewające. - O takiej porze roku najlepiej skorzystać z masaży stemplami ziołowymi, gdyż one najlepiej rozgrzewają.Jak działają?

masaze dobre na chlody

Szczególnie kobiety o tej porze roku mają wychłodzony organizm – mówi newsrm.tv Urszula Kowalik, dyrektor zarządzający BEIJING TONG REN TANG POLAND.

Przy takim masażu wykorzystywanych jest kilka rodzajów ziół. Są to specjalnie przygotowane mieszanki, które mają właściwości rozgrzewające i energetyzujące. Zioła są przykładane do różnych części ciała żeby w jak najlepszy sposób je rozgrzać.

Kolejnym z rozgrzewających sposobów są chińskie bańki – Bańki pomagają w utrzymaniu dobrego krążenia organizmu. Dobre krążenie natomiast zapewnia wyrównaną temperaturę. W zależności od preferencji możemy wybrać masaż stemplami ziołowymi, albo bańki chińskie. Jeden i drugi rodzaj jest polecany o tej porze roku. – dodaje Urszula Kowalik.

Jak zapewniają eksperci takie masaże poza relaksem i rozgrzaniem organizmu poprawiają także koncentrację, samopoczucie i sprawią, że po nich mamy więcej energii.

Wpis znaleziono dzięki:

- Masaż rozgrzewający

- Masaż relaksujący

- Masaż jesienią

  • Sandra Jałowiec

    Potwierdzam 🙂 kiedyś brakowało mi czasu, a pźóniej pomyślałam, że kurcze, jak mam czas na film to i na masaż. Chodziłam do paradizzo wprawdzie ale mam fantastyczne wrażenia i staram się propagować masaże jak tylko się da 🙂