Przedwczesne starzenie się skóry – jak temu zaradzić?

Z wiekiem skóra traci zdolność do samoregeneracji i samoobrony. Zachodzące w niej procesy degeneracji – objawiające się powstaniem zmarszczek, utratą jędrności, zmianą owalu twarzy – są fizjologicznie uzasadnione i taką też mają nazwę „starzenie naturalne”. Skóra dojrzała, która jednocześnie jest wrażliwa, naczyniowa, bądź alergiczna, sprawia większe problemy.

beauty concept skin aging. anti-aging procedures

Ponieważ jest cieńsza, bardziej wiotka, ulega szybszemu odwodnieniu i nie jest w stanie samodzielnie bronić się przed wpływem czynników zewnętrznych przyspieszającymi starzenia: promieniowaniem UV, zmianami temperatur i wilgotności, zanieczyszczeniami środowiska. Brak mechanizmów obronnych zwiększa jednocześnie jej podatność na mikrouszkodzenia. Skutkuje to skłonnością do reakcji zapalnych, a te zawsze przyspieszają proces starzenia komórek, rozszerzania naczyń krwionośnych, powstawania przebarwień. Najbardziej uciążliwymi oznakami starzenia się skóry są najczęściej nie zmarszczki, ale nierówny koloryt skóry, zaczerwienienia lub szarość cery, suchość i utrata gęstości naskórka.

Cera dysfunkcyjna – naczyniowa, wrażliwa, alergiczna – posiada niestety wszystkie te cechy i dlatego często jest postrzegana jako starsza niż wskazuje na to jej wiek biologiczny. Skuteczna kuracja anti- aging powinna więc przede wszystkim wzmocnić naturalne mechanizmy obronne, dostarczając jej składników, które: odbudują barierę naskórkową, wzmocnią ścianki naczyń krwionośnych, zmniejszając ich tendencję do rozszerzania się, dostarczą składników antyoksydacyjnych pomocnych w codziennej walce z wolnymi rodnikami, zintensyfikują syntezę kolagenu, zredukują produkcję melaniny, zapobiegając przebarwieniom, będą zawierały filtry chroniące wpływem promieniowania UV. Wzmocnienie struktury skóry, aktywuje naturalne procesy regeneracyjne, przywracając jej właściwe nawilżenie, a więc i napięcie, redukując zaczerwienienia oraz wyrównując koloryt naskórka.Marka PHARMACERIS proponuje cztery nowe preparaty do pielęgnacji przeciwstarzeniowej dojrzałych cer wrażliwych i ze skłonnością do alergii oraz skóry naczyniowej, nadreaktywnej:

– Koncentrat z witaminą C 1200 mg wzmacniająco-wygładzający, C–Capilix, PHARMACERIS N; 55,90 zł/ 30 ml.
– Dermo-strukturalny krem korygujący zmarszczki, Capi-Hialuron–C, PHARMACERIS N; 49,90 zł/ 50 ml.
– Koncentrat z witaminą E 8% wygładzająco-regenerujący, E–Sensilix, PHARMACERIS A; 54,90 zł/ 30 ml.
– Peptydowy krem napinająco-ujędrniający, Sensi-Relastine–E, PHARMACERIS A; 48,90 zł/ 50 ml.

  • Kate

    mi kosmetyczkaa doradziła ostatnio, że na zmarszczki pod oczami najlepiej wmasowywać witaminy młodości czyli A i E (też można c chyba). ona kupuje czasem takie w kapsułkach jak są w drogeriach albo aptekach i rozgniata. ale można też kupić te witaminy w postaci kropli. ja tak robie już od 3 tygodni i skóra gładsza i bardziej wypoczęta. do tego przerzuciłam się na kosmetyki oparolu i teraz latem tylko filtry i okulary, bo nie mam zamiaru się godnie starzeć ;P 🙂

  • laskowska

    po części jest tak, że kwestia starzenia się to kewstia dobrych genów, każdy z nas ma inne wiec też inaczej się starzej, ale rzeczywiscie stosowanie dobrych kosmetyków ten proces może nieco powstrzymać. a czemu przerzuciłaś się an kosmetyki oeparolu, czym się kierowałaś?

  • Kate

    miałam skórę suchą i troszkę wrażliwą. te kosmetyki miała właśnie moja kosmetyczka, która jest na oko przed 50 (ale wnioskuje tylko po dzieciach, bo ona w ogóle nie wygląda.. ma twarz 30). te oeparole mają w składzie olej z wiesiołka i naprawdę głęboko nawilżają skórę przez co jest napięta i elastyczna. bo tak naprawde większość pierwszych zmarszczek pojawia się z braku nawilżenia i nawodnienia skóry. także dziewczyny mniej kawy (bo ona wypłukuje wodę) więcej mineralnej pić i nawilżać buźki a mniej oczyszczać 😉 (tylko delikatnymi żelami)